reklama

Slovákům o pár setinek uniklo senzační zlato z mistrovství světa sjezdařů

Slovenský tým Slovenský tým autor: Reuters
Slovenští sjezdaři získali na mistrovství světa senzační stříbrnou medaili, když ve finále týmové soutěže podlehli na čas Francii. Český tým vypadl už v osmifinále s Norskem, bronz bere Švédsko.

Sv. Mořic - Jen několik setinek dělilo slovenské lyžaře od senzačního zlata z mistrovství světa ve sjezdovém lyžování. V úterní týmové soutěži nestačili pouze na Francii. 

Ledecká s deaflympičkou Kmochovou se kvalifikovaly do obřího slalomu Ledecká s deaflympičkou Kmochovou se kvalifikovaly do obřího slalomu Čtěte zde

Ta získala titul až díky lepšímu celkovému času, který měla ve finále o osm setin sekundy rychlejší než slovenský tým ve složení Petra Vlhová, Andreas Žampa, Veronika Velez-Zuzulová a Matěj Falát.

Právě Falát přitom mohl strhnout vítězství na slovenskou stranu díky bodovému zisku, ale v poslední jízdě zaostal za Mathieu Favrem o čtyři setiny sekundy, takže si Francie připsala ve finále druhý bod a při vyrovnaném skóre rozhodl až celkový čas obou týmů.

Podívejte se na poslední jízdu, která rozhodla o titulu Francie

České družstvo ve složení Ester Ledecká, Kryštof Krýzl, Martina Dubovská, Ondřej Berndt vypadlo hned na úvod soutěže v osmifinále po porážce 1:3 s Norskem.

Bronz bere Švédsko, které si poradilo v malém finále se Švýcarskem a už ve čtvrtfinále vyřadilo rakouské obhájce titulu.

Ve středu je na mistrovství světa ve Svatém Mořici volný den, šampionát pokračuje ve čtvrtek obřím slalomem žen.

Z třicátého místa až k senzačnímu zlatu. Tak Švýcar Aerni ovládl na MS kombinaci Z třicátého místa až k senzačnímu zlatu. Tak Švýcar Aerni ovládl na MS kombinaci Prohlédněte zde

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici (Švýcarsko):

Závod družstev:

1. Francie (Baudová Mugnierová, Worleyová, Faivre, Pinturault), 2. Slovensko (Velez-Zuzulová, Vlhová, Falát, Andreas Žampa), 3. Švédsko (Hansdotterová, Pietiläová-Holmnerová, Hargin, Myhrer), 4. Švýcarsko, 5. Rakousko, Norsko, Kanada, Itálie, 9. ČR (Ledecká, Krýzl, Dubovská, Berndt), Belgie, Slovinsko, Rusko, Chorvatsko, USA, Německo, Argentina.

reklama