reklama

Koudelka byl v kvalifikaci v Lillehammeru pátý, Vančura měl nevyhovující kombinézu

Roman Koudelka Roman Koudelka autor: ČTK
Čtyři z pěti Čechů postoupili v Lillehammeru z kvalifikace do úterního závodu Světového poháru. Roman Koudelka obsadil páté místo, Tomáše Vančuru rozhodčí diskvalifikovali.

Lillehammer - Roman Koudelka, Viktor Polášek, Jakub Janda a Vojtěch Štursa postoupili z pětice českých reprezentantů ve skoku na lyžích do úterního závodu Světového poháru v Lillehammeru. Tomáš Vančura byl ze soutěže diskvalifikován kvůli nevyhovující kombinéze.

Skokan Kraft suverénně ovládl závod v Oslu a ujal se vedení v SP Skokan Kraft suverénně ovládl závod v Oslu a ujal se vedení v SP Čtěte zde

Koudelka v kvalifikaci dolétl na 135,5 metru a se ziskem 147,1 bodu obsadil páté místo. Polášek byl s výkonem 128,5 metru patnáctý, Janda skočil o sedm metrů méně a skončil 22. Štursa po výkonu 121 metrů prošel do závodu z předposledního postupového 39. místa.

Kvalifikaci vyhrál Němec Richard Freitag, který skočil 134,5 metru. Nejdelší skok dne 140,5 předvedl jeho krajan Markus Eisenbichler, který měl účast v závodě předem jistou na základě postavení v průběžném pořadí SP. Lídr seriálu Stefan Kraft z Rakouska zaznamenal pokus o deset metrů kratší.

reklama