Ledecká si na lyžích vyjela čtvrt milionu, královna Shiffrinová brala 20 milionů

22. 3. 2019 9:08
Královna právě skončeného ročníku Světového poháru sjezdařů Mikaela Shiffrinová vládne i žebříčku sestavenému podle toho, kolik si lyžaři vyjeli při závodech na oficiálních odměnách. S dvaceti miliony korun trumfla i majitele velkého křišťálového glóbu mužské části seriálu Marcela Hirschera.
Ester Ledecká na MS v Aare
Ester Ledecká na MS v Aare | Foto: ČTK

Ester Ledecká - 267 000 korun

Nejlepší z českých lyžařů byla Ester Ledecká. Vydělala 11 800 švýcarských franků a mezi ženami jí patří 49. místo. Olympijská vítězka v super-G z Pchjongčchangu, jež kombinuje lyže se snowboardem, odjela mezi sjezdařkami dvanáct závodů a v deseti bodovala. Nejlépe byla osmá ve sjezdu v Cortině d'Ampezzo v polovině ledna, což jí přihrálo 2500 franků (57 000 korun). V předchozí sezoně měla startů méně a skončila do 30. místa pětkrát, na prémiích tehdy vydělala celkem 8290 franků.

Na rozdíl od pořadí odměn pro alpské lyžaře FIS oficiální přehled ve snowboardingovém seriálu nezveřejňuje.