reklama

Ledecká si na MS spravila chuť. V tréninku na sjezd byla pátá

Ester Ledecká Ester Ledecká autor: Reuters
Zatím nejlepší jízdu na světovém šampionátu v Aare si Ester Ledecká schovala do čtvrtečního tréninku sjezdu. Česká lyžařka totiž zajela pátý nejlepší čas. Nejrychlejší byla Rakušanka Stephanie Venierová.

Třetí oficiální trénink na mistrovství světa v Aare se Ester Ledecké vydařil. Po zklamání z výkonu v superobřím slalomu zajela v další přípravě na sjezd pátý čas a spravila si náladu před páteční kombinací. V cíli se spokojeně usmála. Druhá česká lyžařka Kateřina Pauláthová obsadila 39. místo.

"Dobrý, dobrý, fajn. Jízdu jsem si užila. Mám z toho hezký pocit. Je tam spousta věcí, na kterých se musí pracovat. A já na nich budu ráda pracovat. Co se týče stopy a provedení, tak to bylo trošku lepší dneska," řekla Ledecká novinářům.

Ledecká, jež v super-G před rokem šokovala zlatou jízdou na olympijských hrách v Koreji, zaostala jen o dvě desetiny za vítězkou tréninku Stephanií Venierovou. Rakušanka ale projela chybně branku. Před českou lyžařkou a špičkovou snowboardistkou byly ještě Švýcarka Wendy Holdenerová a další dvě Rakušanky Ricarda Haaserová s Tamarou Tipplerovou.

"Je hodně pozitivní, že udělala, co jsme se domluvili," zhodnotil jízdu Ledecké trenér Ondřej Bank a dodal: "Zároveň vidíme, že jsou rezervy ve stopě, kterou jela, ale chtěli jsme být trošku opatrnější a máme prostor to ještě zlepšovat."

Pauláthová ztratila na nejrychlejší Venierovou 2,22 sekundy. Ženy mají sjezd na programu v neděli a před ním ještě sobotní trénink.

Poprvé si trať v přípravě na sjezd otestovali muži, kteří o první trénink přišli kvůli komplikacím s příjezdem výprav do švédského dějiště MS. Nejrychleji jel Rakušan Matthias Mayer. Z Čechů se nejvíce dařilo 35. Janu Zabystřanovi, Ondřej Berndt obsadil 68., Tomáš Klinský 75. a Kryštof Krýzl 80. místo.

Nečitelná Ledecká, smutná Vonnová i rozjetá Vlhová. To jsou silné příběhy MS lyžařů Nečitelná Ledecká, smutná Vonnová i rozjetá Vlhová. To jsou silné příběhy MS lyžařů Prohlédněte zde

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Aare (Švédsko):

Ženy - třetí trénink na sjezd:

1. Venierová (Rak.) 1:02,66, 2. Holdenerová (Švýc.) -0,09, 3. Haaserová a Tipplerová (obě Rak.) obě -0,19, 5. Ledecká -0,20, …39. Pauláthová (obě ČR) -2,22.

Muži - první trénink na sjezd:

1. Mayer 1:18,85, 2. Reichelt (oba Rak.) -0,28, 3. Kilde (Nor.) -0,30, …35. Zabystřan -2,01, 68. Berndt -3,99, 75. Klinský -5,05, 80. Krýzl (všichni ČR) -6,39.

reklama