Thompsonová a Chapuis vyhráli s předstihem SP skikrosařů

Jean Chapuis (ilustrační foto) Jean Chapuis (ilustrační foto) autor: Reuters
Kanaďanka Marielle Thompsonová a Francouz Jean-Frédéric Chapuis slaví zisk křišťálového glóbu už po předposledním závodě skikrosové sezony.

Sunny Valley - Kanadská skikrosařka Marielle Thompsonová a Francouz Jean-Frédéric Chapuis si ve Světovém poháru s předstihem zajistili celkové vítězství v hodnocení disciplíny. Sedmadvacetiletý Chapuis úspěšně obhájil loňský triumf, oba olympijští vítězové ze Soči se z křišťálového glóbu radují shodně potřetí v kariéře.

Skikrosařce Zemanové se ve švédském Idre nevedlo, skončila čtrnáctá Skikrosařce Zemanové se ve švédském Idre nevedlo, skončila čtrnáctá Čtěte zde

Čtyřiadvacetiletá Thompsonová dnes v ruském středisku Sunny Valley oslavila šesté vítězství v sezoně a v posledním závodě v kanadském Blue Mountain už nemůže být dostižena stejně jako Chapuis, který tentokrát vypadl už v osmifinále a byl hodnocen na 27. místě. Závod mužů vyhrál Arnaud Bovolenta, po divokém dojezdu ale v cíli upadl a zranil si koleno.

České reprezentantky Andrea Zemanová i Nikol Kučerová vypadly shodně ve čtvrtfinále. Na základě výsledů z páteční kvalifikace byla Kučerová klasifikována na 12. a Zemanová na 16. místě.

Takhle riskovat naše životy, to je fakt přes čáru, zlobí se Kučerová po závodě ve Feldbergu Takhle riskovat naše životy, to je fakt přes čáru, zlobí se Kučerová po závodě ve Feldbergu Čtěte zde

Závod SP ve skikrosu v Sunny Valley (Rusko):

Muži: 1. Bovolenta (Fr.), 2. Hronek, 3. Bohnacker (oba Něm.).

Průběžné pořadí SP (po 13 ze 14 závodů): 1. Chapuis (Fr.) 763, 2. Leman (Kan.) 621, 3. Fiva (Švýc.) 610.

Ženy: 1. Thompsonová (Kan.), 2. Näslundová (Švéd.), 3. Davidová (Fr.), …12. Kučerová, 16. Zemanová (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 13): 1. Thompsonová 865, 2. Näslundová 710, 3. Zacherová (Něm.) 624, …17. Kučerová 167, 18. Zemanová 132.