reklama

Úvodní závod SP sdruženářů vyhrál Nor Andersen, Češi nebodovali

Vítězný Espen Andersen Vítězný Espen Andersen autor: Reuters
Úvodní závod Světového poháru sdruženářů vyhrál ve finské Ruce Nor Espen Andersen.

Ruka - Světový pohár sdruženářů začal ve finské Ruce výhrou Nora Espena Andersena a krachem favorizovaných Němců, kteří v seriálu chyběli na stupních vítězů poprvé po téměř dvou letech. Andersen vybojoval premiérový triumf v kariéře před krajanem Janem Schmidem, třetí skončil Japonec Akito Watabe. Český reprezentant Miroslav Dvořák obsadil nebodované 37. místo.

Neúspěch hned na úvod. Čeští běžci na lyžích vypadli na SP ve Finsku v kvalifikaci Neúspěch hned na úvod. Čeští běžci na lyžích vypadli na SP ve Finsku v kvalifikaci Čtěte zde

Po skokanské části, kterou ve Finsku ovlivnil silný vítr, už do běžecké části neodstartoval druhý český sdruženář Tomáš Portyk. Na můstku obsadil 24. místo, Dvořák vyběhl na pětikilometrovou trať z 41. příčky. Vítěz skokanské části Mario Seidl z Rakouska doběhl čtvrtý.

Německým sdruženářům se start do olympijské zimy nevydařil. Nejlépe z nich dopadl čtyřiatřicetiletý Björn Kircheisen, který obsadil osmé místo. Čtyřnásobný mistr světa Johannes Rydzek skončil 19., pětinásobný vítěz SP Eric Frenzel po nevydařeném skoku do běhu nenastoupil.

V minulé sezoně přitom Němci suverénně kralovali a v SP vyhráli 21 z 23 soutěží jednotlivců. Na stupních vítězů byl alespoň jeden z nich v 39 závodech v řadě, naposledy mezi nejlepší trojicí chyběli 19. prosince 2015 v Ramsau.

Závod SP v severské kombinaci v Ruce (Finsko):

1. Andersen 12:58,0 min., 2. Schmid (oba Nor.) -7,7, 3. A. Watabe (Jap.) -11,0, 4. Seidl -15,4, 5. Denifl (oba Rak.) -29,1, 6. Graabak (Nor.) -39,4, 7. Fritz (Rak.) -44,7, 8. Kircheisen (Něm.) -1:18,1, 9. Laheurte (Fr.) -1:54,5, 10. Watanabe (Jap.) -1:57,1, …37. Dvořák -5:46,8, Portyk (oba ČR) nenastoupil do běhu.

reklama