reklama

Ščasný: Dočkal ukázal, jak je cenný. Trpišovský: Sparta nás vyškolila

Bořek Dočkal přihrál na všechny tři góly svého týmu Bořek Dočkal přihrál na všechny tři góly svého týmu autor: Milan Kammermayer
Fotbalistům Sparty stačí jeden bod z posledních dvou zápasů, aby si zajistili jistotu druhého místa, ze kterého postoupí do předkola Ligy mistrů. Do této pozice se dostali díky přesvědčivé výhře 3:0 nad Libercem, který tak definitivně přišel o možnost skončit na druhé pozici. Spartu už může ohrozit pouze Mladá Boleslav.

PrahaSparta v utkání s Libercem udělala rázný krok ke druhému místu zaručujícímu předkolo Ligy mistrů. Po přesvědčivé výhře 3:0 má dvě kola před koncem náskok na druhou Mladou Boleslav pět bodů a na třetí Slovan Liberec dokonce sedm bodů.

Sparťané by o druhé místo přišli pouze v případě, kdyby v posledních dvou kolech nezískali ani bod a Boleslav by byla bodově stoprocentní. Liberec je ze hry o Ligu mistrů definitivně venku.

Velký podíl na výhře Sparty měl Bořek Dočkal, který si připsal asistence na všechny tři góly svého týmu, avšak nijak to nepřeceňoval.

"Samozřejmě vždycky chcete mít podíl na vítězství, ale není to zas tak důležité. Důležité bylo ten zápas zvládnout výsledkově a udělat si klid do zbytku ligy. Mému výkonu chyběl gól. Měl jsem tam pár nadějných střel, ale pokaždé mi to zablokovali obránci,“ litoval sparťanský záložník, že se mu nepodařilo vstřelit branku.

K jistotě druhé pozice stačí Spartě v posledních dvou zápasech získat jeden bod, a to si uvědomuje i Bořek Dočkal. "Dostali jsme se do pozice získat jeden bod ze dvou zápasů, a to v našich silách je. Každopádně se budeme snažit oba zápasy vyhrát.“

Důležitost Bořka Dočkala pro Spartu ocenil i trenér domácích Zdeněk Ščasný. "Bořek je pro nás strašně cenný, má hodně asistencí a umí dát i gól. Navíc nastoupil ve všech zápasech,“ chválil svého svěřence trenér domácích.

Krejčí hrál v obraně, Jiráček na levém křídle

Na netradičních pozicích odehráli zápas Ladislav Krejčí, který nastoupil na levém kraji obrany a Petr Jiráček, který ho doplňoval před ním.

"Láďa odehrál výborný zápas. Párkrát tam naskočil v předchozích zápasech. Na této pozici může být platným hráčem i v dalších domácích zápasech. Venku bych ho potřeboval více nahoře. Musím ale také pochválit i Jiráčka před ním,“ ocenil trenér Šcasný výkon svých svěřenců na neobvyklých pozicích.

Samotnému Krejčímu pozice levého obránce také nedělala žádný problém. „Nebylo jiného zbytí, takže jsem tam musel nastoupit. Párkrát jsem už v obraně hrál a zase taková změna to není. Musím sice více bránit, ale zase mám celé útočení před sebou.“

Ladislav Krejčí byl také rád, že se Spartě povedlo napravit sérii nepovedených zápasů. „Poslední zápasy od nás nebyly dobré, což jsme si uvědomovali, takže jsme to chtěli napravit. Dneska se nám to snad povedlo a potěšili jsme fanoušky.“

Trpišovský: Odehráli jsme nejhorší zápas sezony

S výkonem svého týmu, který po porážce definitivně přišel o možnost zakončit sezonu na druhém místě, byl nespokojený trenér hostů Jindřich Trpišovský. „Sparta nás převyšovala. Myslím, že jsme odehráli nejhorší zápas sezony, ale to nic nemění na tom, že domácí ukázali velkou kvalitu,“ hodnotil trenér hostů.

„Žádný z našich hráčů se nedotkl ani průměrného výkonu. Pro mě překvapivě to hráči nezvládli hlavou, ale nemyslím si, že by je svazovala možnost zahrát si Ligu mistrů. Do utkání jsme vstoupili dobře, ale po prvním gólu, který padl naší chybou, začala Sparta dominovat a vyškolila nás,“ byl ke svému týmu kritický trenér Liberce.

Liberci v sestavě chyběli brankář Tomáš Koubek, Herolind Shala a útočník Matěj Pulkrab, kteří jsou v Liberci na hostování právě ze Sparty. Na lavičce zůstal také Marek Bakoš, který měl sedm žlutých karet a trenér Trpišovský nechtěl riskovat jeho vykartování pro poslední dva zápasy.

Na absenci těchto hráčů, ale trenér porážku nesváděl. „Bez těch hráčů jsme si poradili proti Spartě i na podzim, a to nám jich chybělo ještě více. Pro nás to byl takový test, jak si bez nich poradíme. Bohužel, nepodařilo se,“ byl smířlivý Trpišovský.

Z porážky byl po zápase zklamaný také Zdeněk Folprecht. „Je to škoda. Vstoupili jsme do zápasu dobře, ale pak se některým z nás rozklepala kolena. Sparta dala z první větší šance gól, pak druhý, a to se pak strašně špatně proti nim hraje. Oni mají skvělé hráče a Matějda (Marek Matějovský) nebo Bořek Dočkal se dobře drží na balónu.“

Ze ztraceného druhého místa si však příliš těžkou hlavu nedělal. „V zimě nás opustili David Pavelka a Pepa Šural a každý nás odepisoval. Slavii posílali v tabulce před nás. Mysleli jsme si, že se budeme prát se Slavií o poháry, takže dneska to byl zápas navíc, když jsme si mohli zahrát o Ligu mistrů.“

reklama