reklama

Skokani začínají sezonu v Kuusamu. Janda znovu s Bajcem

Jakub Janda Jakub Janda autor: Ondřej Besperát
Začíná Světový pohár skokanů na lyžích

Kuusamo - Ve finském Kuusamu začíná v pátek nový ročník Světového poháru ve skocích na lyžích. Český trenér David Jiroutek má k dispozici čtveřici Roman Koudelka, Jakub Janda, Martin Cikl a Lukáš Hlava.

Prvním podnikem, kterým skokani vstoupí do olympijské sezony, je večerní závod družstev. Odpoledne mu předchází ještě kvalifikace na sobotní závod jednotlivců, která byla přesunuta ze čtvrtka kvůli větrnému počasí.

Čtěte také:
Revoluce u skokanů nebude: Kvůli olympiádě i kritice

Právě revoluční změna bodování v podobě zohledňování vlivu povětrnostních podmínek na výkon skokanů měla ozvláštnit tento ročník skoků. Zavedení převratné novinky se však zatím odkládá.

I tak však bude nejméně o jednu senzaci postaráno. Do skokanského kolotoče se vrací pětinásobný mistr světa Janne Ahonen. Dvaatřicetiletý Fin sice před rokem ukončil kariéru, ale svou poslední možnost vyhrát olympiádu si nechce nechat ujít. Olympijské zlato mu totiž ve sbírce stále chybí.

"Přes dlouhou přestávku jsem se na návrat připravoval velmi intenzivně. Mohu prohlásit, že jsem připraven," říká Ahonen.

Jedna z posledních sezon čeká také českého reprezentanta Jakuba Jandu. Ten obnovil spolupráci se svým osobním trenérem Slovincem Vasjou Bajcem.

Českou jedničkou by však měl být Roman Koudelka, kterému patří v bodování FIS před startem sezony dvanáctá příčka.

Loňské vítězství v seriálu Světového poháru obhajuje rakouský mladík Gregor Schlierenzauer.

reklama