reklama

Australané si pozvali české tenisty na tvrdý povrch do Kooyongu

Australští fanoušci při minulém duelu v Ostravě Australští fanoušci při minulém duelu v Ostravě autor: Dalibor Sosna
Čeští tenisté se v prvním kole Davisova poháru utkají s Australany na stadionu Kooyong v Melbourne. Hrát se bude týden po Australian Open.

Melbourne - Australští tenisté si pozvali český tým k utkání prvního kola Davisova poháru na stadion Kooyong v Melbourne. Hrát se bude na tvrdém povrchu od 3. do 5. února, týden po skončení grandslamu Australian Open.

Podrobnosti k daviscupovému zápasu zveřejnil dnes australský svaz. Na stejném místě se oba výběry utkaly už v roce 1973, tehdy na podzim na trávě zvítězili domácí tenisté 4:1.

S Australany mají Češi celkovou bilanci 1:7, naposledy loni v Ostravě bez Tomáše Berdycha i Radka Štěpánka prohráli 2:3. Jediné vítězství nad druhou nejúspěšnější daviscupovou zemí s 28 trofejemi vybojovali Jan Kodeš a Jiří Hřebec v roce 1975 v Praze na Štvanici.

Davis Cup ukázal, jak je unikátní. A co Češi? Kluci mají chuť, i Berdych, slibuje kapitán Davis Cup ukázal, jak je unikátní. A co Češi? Kluci mají chuť, i Berdych, slibuje kapitán Čtěte zde

Zápasy ČR - Austrálie se dosud hrály jednou na tvrdém povrchu (v Ostravě), čtyřikrát na trávě a třikrát na antuce.

"Vrátit se na Kooyong pro Davis Cup je pro nás bonus. Tohle místo nám dává největší šanci proti silnému českému týmu. A areál má úžasnou historii," řekl kapitán Australanů Lleyton Hewitt.

Postupující tým se v dubnovém čtvrtfinále utká s vítězem zápasu USA - Švýcarsko.

reklama