reklama

Britská senzace se po výhře na US Open rozešla s koučem. Chci někoho na úrovni, tvrdí

Emma Raducanuová (vpravo) při tenise s vévodkyní z Cambridge Kate Emma Raducanuová (vpravo) při tenise s vévodkyní z Cambridge Kate autor: Reuters
Britská tenistka Emma Raducanuová se necelé dva týdny po senzačním triumfu na US Open rozešla s trenérem.

Osmnáctiletá hráčka ukončila spolupráci s Andrewem Richardsonem, který ji vedl dva roky v juniorkách a s nímž se v červenci znovu dohodla na krátkodobém angažmá pro americkou část sezony.

Nyní chce najít někoho s většími zkušenostmi z okruhu WTA.

"Hledám někoho, kdo už na této úrovni působil a ví, co to obnáší," prohlásila Raducanuová, jež se k triumfu na newyorském grandslamu probila jako první v historii z kvalifikace.

"Protože je teď pro mě všechno nové, potřebuju někoho, kdo už tím prošel a provede mě tím," dodala.

Žádné konkrétní jméno zatím Raducanuová, kterou titul na US Open katapultoval v žebříčku WTA na 22. místo, v hlavě nemá. Předpokládá, že do konce sezony definitivní rozhodnutí o novém kouči nepadne.

Nyní se Raducanuová vrátila po krátké pauze k tréninku a zvažuje, kdy se vydá zase na turnaje. Po návratu domů z USA si dnes zahrála v Národním tenisovém centru v Londýně s vévodkyní z Cambridge Kate, která je patronkou britské tenisové asociace.

"Udělala na mě velký dojem. Byla to velká zábava zahrát si s vévodkyní," smála se Raducanuová.

Nechte už ji dýchat, žádá legenda. Tenisové zjevení "Emma" rozpoutalo šílenství Nechte už ji dýchat, žádá legenda. Tenisové zjevení "Emma" rozpoutalo šílenství Čtěte zde
reklama