reklama

"Chci hrát jako Kvitová." Jak řekla, tak udělala. Dánská dívka letí mezi elitu

Osmnáctiletá Clara Tausonová se svou první dospělou trofejí. Osmnáctiletá Clara Tausonová se svou první dospělou trofejí. autor: ČTK
Prohlásila, že chce hrát jako Petra Kvitová. A pak předvedla, že to myslí smrtelně vážně. Osmnáctiletá Dánka Clara Tausonová nadchla svět tenisu tažením z kvalifikace pro první dospělý titul ve francouzském Lyonu. V týdnu, ve kterém si o šest tisíc kilometrů jihovýchodně - v katarském Dauhá - došel pro trofej také její velký český vzor.

V Dánsku se o Tausonové začalo hodně mluvit už v roce 2016. V pouhých třinácti letech opanovala národního mistrovství ve dvouhře. Překonala tím rekord, který do té doby neochvějně držela legendární Caroline Wozniacká. Ta poprvé ve své zemi triumfovala ve čtrnácti letech.

Top 5 výměn z Dauhá: Kvitová korunovala finálovou demolici fantastickým prohozem Top 5 výměn z Dauhá: Kvitová korunovala finálovou demolici fantastickým prohozem Čtěte zde

V roce 2019 Wozniackou překonala znovu, to když vyhrála juniorku Australian Open a stala se první dánskou dívkou, která kdy stanula na trůnu pro světovou juniorskou jedničku.

O další dva roky poté je Tausonová poprvé členkou elitní stovky mezi dospělými ženami. Při své třetí účasti v hlavní soutěži na okruhu WTA si z kvalifikace došla až pro titul.

Svědectví o nastupující superhvězdě poskytl tenisovému světu francouzský Lyon.

Tausonová na francouzském středovýchodu během devíti dnů sehrála sedm duelů, aniž by v nich ztratila jediný set.

"Celkově to pro mě byl divný týden. Vždy mám nějaký výpadek, ale tady nic takového nepřišlo," podivovala se teenagerka poté, co pozvedla růžovou trofej.

Pár dní předtím v prvním kole vyřadila nasazenou jedničku Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou a v rozhovoru se nechala slyšet: "Chci hrát jako Petra Kvitová." 

"Chci být takovou hráčkou, která opravdu dobře servíruje a dává velké rány, jako Kvitová. Moc ráda se dívám na její zápasy, nebojí se bouchnout do míčku. Chtěla bych proti ní někdy nastoupit a cítit, jak od ní přilétají míčky," zasnila se Tausonová.

reklama