reklama

Dojemný příběh z Wimbledonu. Chlapec přišel o suvenýr, teď bude mít ručníky ze všech grandslamů

Mladý fanoušek přišel o suvenýr od Jacka Socka Mladý fanoušek přišel o suvenýr od Jacka Socka autor: Twitter
Americký tenista Jack Sock se rozhodl napravit křivdu poté, co jednomu z mladých fanoušků vytrhl divák na Wimbledonu jím hozený ručník. Chlapec bude mít sbírku ručníků ze všech čtyř grandslamů.

Londýn - Stojí co nejblíž kurtu, mačkají se jeden na druhého a vyhlíží, jestli neuloví nějaký podpis nebo k nim nepřiletí od hráčů nějaký suvenýr. To je rutina tenisových fanoušků vždy, když skončí zápas. Jeden z nich měl v úterý smůlu i štěstí zároveň.

Američan Jack Sock po vítězném duelu prvního kola hodil směrem k jednomu mladému chlapci wimbledonský ručník. Jenže před ním sedící divák mu ho z natažené ruky vyrval.

Přetahovaná měla dohru na sociálních sítích. Když 18. tenista světa zjistil, jaký osud měl jeho ručník, napsal na svůj twitterový profil výzvu: "Pokud znáte toho chlapce, kterému byl vyrván ručník z ruky, napište mi jeho jméno a určitě jeden ručník dostane."

Netrvalo dlouho a ozvaly se twitterové účty všech tří zbývajících grandslamů s tím, že jestli americký hráč jméno fanouška zjistí, pošlou mu vlastní ručníky. Chlapec tak nejspíš bude mít sbírku ze všech podniků velké čtyřky.

Naopak to pěkně schytal muž, který dárek chlapci sebral. "Jestli tohle čte ten muž v modrém tričku a klobouku, měl byste se stydět," napsala na svůj profil matka světové tenisové jedničky Judy Murrayová.

reklama