reklama

Fenomenální, diví se svět. Neporazitelná Brenda letí nahoru, už nahání starší sestru

Brenda Fruhvirtová. Brenda Fruhvirtová. autor: ČTK
Čtrnáctiletá tenistka Brenda Fruhvirtová získala další turnajový titul mezi juniorkami, v Chorvatsku ovládla kromě dvouhry i čtyřhru a v žebříčku už je v elitní desítce hráček do osmnácti let. Jen dvě místa za svou o dva roky starší sestrou Lindou.

Češka působí neporazitelně, její vítězná série čítá už patnáct zápasů v řadě. Po triumfu v belgickém Charleroi nenašla přemožitelku ani v chorvatském Vrsaru, kde si připsala druhý letošní double: tedy vítězství v singlu i deblu na jediném turnaji.

Další český zázrak, Bejlek v patnácti rozebírá dospělé. Mimořádné, žasne Novák Další český zázrak, Bejlek v patnácti rozebírá dospělé. Mimořádné, žasne Novák Čtěte zde

Dva tituly ještě proložila suverénní jízdou na juniorském Billie Jean King Cupu, kde k historicky pátému zlatému úspěchu českého tenisu přispěla pěti výhrami bez ztráty jediného setu.

"Ve svých pěti singlových zápasech zratila celkem jen deset her. Fenomenální statistika," vrátil se ještě k nevšednímu vystoupení Brendy Fruhvirtové oficiální web organizace ITF.

Mladičkou Češku znovu vychválil v článku, v němž představoval nejnadějnější talenty světa.

Fruhvirtová mezi náctiletou smetánku patří bez nejmenších pochyb. Zejména kvůli kombinaci výkonů a jejího věku. Na juniorském mistrovství světa byla jediným protagonistou narozeným až v roce 2007.

Přesto nakonec platila za jednu z největších hvězd. 

"Ve čtrnácti už je 24. juniorkou světového žebříčku, což je hodné velkého obdivu," psala ITF. V tu chvíli ještě v nevědomí, že za pár dalších dnů bude její pozice ještě o něco obdivuhodnější.

Mečbol Brendy Fruhvirtové v chorvatském Vrsaru:

Po cestě za další trofejí v Chorvatsku totiž mladší z Fruhvirtových vystoupala už na desáté místo světa. O dvě pozice za starší sestru Lindu. Že je mezi elitou zdaleka nejmladší, netřeba připomínat.

Nejen, že v top 10 není žádná jiná tenistka narozená v roce 2007, ale ani v roce 2006. Další takhle mladá hráčka je až na 28. místě a u svého jména má rovněž českou vlaječku: Nikola Bartůňková.

Fruhvirtová letos na juniorském okruhu ITF získala už čtyři tituly ve dvouhře a další tři v deblu.

"V posledních týdnech se mi mimořádně dařilo. Všech úspěchů si vážím stejně a jsem za ně moc vděčná. Stojí za nimi kvalitní příprava a také fakt, že jsem konečně zdravotně v pořádku. Na začátku sezony jsem měla spoustu zdravotních komplikací. Moje vyhlídky nebyly růžové," citoval její pocity Tenisový svět. 

Brenda Fruhvirtová s dalším pohárem:

reklama