reklama

Halepová vstoupila do Turnaje mistryň výhrou, Cibulková sebrala set Kerberové

Simona Halepová na Turnaji mistryň v Singapuru. Simona Halepová na Turnaji mistryň v Singapuru. autor: Reuters
V Singapuru začal vrchol ženské tenisové sezony. Jako první z osmičky nejlepších do Turnaje mistryň vstoupily Simona Halepová a Madison Keysová. Úvodní vítězství do tabulky červené skupiny si po přesvědčivé výhře 6:2, 6:4 připsala Rumunka Halepová.

Singapur - Rumunská tenistka Simona Halepová zahájila Turnaj mistryň v Singapuru vítězstvím 6:2, 6:4 nad Američankou Madison Keysovou. Ve druhém utkání Červené skupiny dokázala světová jednička Angelique Kerberová z Německa po boji porazit Slovenku Dominiku Cibulkovou 7:6, 2:6, 6:3.

Výsledky, tabulky, program, Vše o Turnaji mistryň 2016 Výsledky, tabulky, program, Vše o Turnaji mistryň 2016 Prohlédněte zde

Světová čtyřka Halepová zvládla úvodní duel závěrečného turnaje sezony za 69 minut. Keysová, která na turnaji pro osm nejlepších hráček sezony debutuje, soupeřce situaci usnadňovala množstvím nevynucených chyb. Těch nakonec nakupila 41 oproti dvanácti chybám soupeřky.

Jediná česká zástupkyně v singlové soutěži v Singapuru Karolína Plíšková vstoupí do turnaje až v pondělí, její první soupeřkou bude Španělka Garbiňe Muguruzaová.

Světová čtyřka Halepová zvládla úvodní duel závěrečného turnaje sezony za 69 minut. Debutantka na vrcholu sezony Keysová soupeřce situaci usnadňovala množstvím nevynucených chyb. Těch nakonec nakupila 41 oproti dvanácti chybám solidně a vyrovnaně hrající Rumunky, která přišla jen o jeden servis.

Halepová porazila Keysovou popáté z šesti zápasů a letos už počtvrté. "Měla jsem díky tomu výhodu a od začátku se cítila výtečně. Hrála jsem přesně, co jsem potřebovala. Míče odskakují nízko, což mi sedí. Byla jsem silná na nohách a jsem ráda, že jsem do turnaje vstoupila dobrým výkonem," řekla Halepová.

Cibulková světovou jedničku trápila

Kerberová potřebovala dvě hodiny a 17 minut, aby přetlačila ve formě hrající Cibulkovou. První set získala v tie-breaku 7:5, ale ve druhém vládla nadšeně hrající Slovenka, která je mezi nejlepší osmičkou sezony poprvé.

Ve třetí sadě získala Cibulková brejk na 2:1, o který ale vzápětí přišla a po další ztrátě servisu čistou hrou prohrávala 2:4. Za stavu 3:5 si ještě vybojovala postupně dva brejkboly, ale neuspěla a Kerberová proměnila první mečbol.

"Jsem nadšená, že jsem zpět, protože atmosféra tady je báječná," řekla Kerberová. "Domi (Cibulková) hraje v posledních týdnech skvěle, ale byla jsem na to připravená a věděla, že musím hrát svůj nejlepší tenis. Ve třetím setu jsem se hodně soustředila na servis, což mi vyšlo. Hrála jsem trpělivě i agresivně a těsně to vyšlo," dodala.

Vyparáděné tenistky vyšly na galavečer, Plíšková zaujala dlouhými šaty Vyparáděné tenistky vyšly na galavečer, Plíšková zaujala dlouhými šaty Prohlédněte zde

Cibulková byla při premiéře zpočátku až přemotivovaná. "A možná mi to vzalo síly, které mi pak chyběly ve třetím setu," uvedla první Slovenka na Turnaji mistryň po devíti letech. "V koncovce jsem udělala pár lehkých chyb, zatímco ona hrála vyrovnaně. To udělalo ten malý rozdíl," řekla Cibulková.

Jediná česká zástupkyně v singlové soutěži v Singapuru Karolína Plíšková vstoupí do turnaje v pondělí. Její první soupeřkou bude Španělka Garbiňe Muguruzaová.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):

Halepová (3-Rum.) - Keysová (6-USA) 6:2, 6:4, Kerberová (1-Něm.) - Cibulková (7-SR) 7:6 (7:5), 2:6, 6:3.

reklama