reklama

Hlaváčková a Hradecká podlehly olympijským vítězkám a na Turnaji mistryň končí

Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková ve finále čtyřhry na Australian Open Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková ve finále čtyřhry na Australian Open autor: Reuters
Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou vypadly na tenisovém Turnaji mistryň ve čtvrtfinále. Ze čtveřice českých deblistek tak do semifinále prošla pouze Lucie Šafářová. Ta bude s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou usilovat o osmnácté vítězství za sebou. Čeká je nejvýše nasazený pár Caroline Garciaová, Kristina Mladenovicová z Francie.

Singapur - Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou vypadly na tenisovém Turnaji mistryň ve čtvrtfinále. Český pár ve svém prvním utkání v Singapuru prohrál s Ruskami Jekatěrinou Makarovovou a Jelenou Vesninovou 2:6, 5:7. Ze čtveřice českých deblistek tak do semifinále prošla pouze Lucie Šafářová.

Hlaváčková a Hradecká narazily na Makarovovou s Vesninovou popáté a ani tentokrát nedokázaly olympijské vítězky z Ria porazit. Hradecká ztratila v prvním setu obě svá podání a servis neudržela ani v druhé sadě za stavu 3:3. Pak se ale české tenistky vzchopily a čistou hrou při podání Makarovové vyrovnaly.

Výsledky, tabulky, program, Vše o Turnaji mistryň 2016 Výsledky, tabulky, program, Vše o Turnaji mistryň 2016 Prohlédněte zde

Za stavu 5:4 a 30:30 měl český pár šanci na setbol, ale Rusky mu ji vzaly, když Makarovová volejem na síti trefila Hradeckou do ramena. Hradecká následně znovu přišla o podání a Makarovová zápas po hodině a 23 minutách ukončila vítězným forhendem.

"Hrály hodně dobře a je vidět, že mají výbornou sezonu, což potvrdily. My jsme nezahrály neuvěřitelný zápas a je to škoda," řekla Hradecká. "Bylo tam pár míčků, které získaly trošku se štěstím a pro nás s malou smůlou neskončily."

V semifinále se Rusky utkají se Švýcarkou Martinou Hingisovou a Indkou Saniou Mirzaovou. Ty udělaly první krok k obhajobě deblového titulu na Turnaji mistryň vítězstvím nad tchajwanským párem Chan Yung-jan, Chan Hao-ching 7:6 a 7:5.

Hingisová s Mirzaovou se v srpnu kvůli sérii špatných výsledků rozešly, přestože v té době společně vedly žebříček ve čtyřhře. Pro Turnaj mistryň se opět daly dohromady, protože se na něj kvalifikovaly společně.

Plíšková na Turnaji mistryň končí. Proti Radwaňské znovu nezískala ani set Plíšková na Turnaji mistryň končí. Proti Radwaňské znovu nezískala ani set Čtěte zde

Na tchajwanské sestry narazily v Singapuru i loni, kdy je porazily 6:4, 6:2, tentokrát byl zápas mnohem dramatičtější. První set rozhodl až tie-break, který Hingisová s Mirzaovou vyhrály 12:10. Druhá sada přinesla hned pětkrát brejk, ten rozhodující přišel v jedenáctém gamu. Následně při podání švýcarské tenistky obhájkyně titulu čistou hrou zápas ukončily po téměř dvou hodinách.

Šafářová s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou budou v semifinále usilovat o osmnácté vítězství za sebou. Čeká je nejvýše nasazený pár Caroline Garciaová, Kristina Mladenovicová z Francie.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):

Čtyřhra - čtvrtfinále:

Makarovová, Vesninová (4-Rus.) - Hradecká, Hlaváčková (7-ČR) 6:2, 7:5, Hingisová, Mirzaová (2-Švýc./Indie) - Chan Yung-Jan, Chan Hao-Ching (6-Tchaj-wan) 7:6 (12:10), 7:5.

reklama