reklama

Já hrát budu. Nadal potěšil fotbalistu Piquého, zastal se nového formátu Davis Cupu

Rafael Nadal Rafael Nadal autor: Reuters
Na rozdíl od jiných tenisových hvězd přislíbil Rafael Nadal účast na finálovém turnaji týmové soutěže.

Madrid - Tenista Rafael Nadal má v plánu příští rok startovat ve finálovém turnaji Davisova poháru, v němž má Španělsko jako letošní semifinalista jistou účast.

Oznámil to fotbalista Gerard Piqué, jehož investiční skupina Kosmos nový formát tradiční soutěže národních týmů zaštítila. První hráč světového žebříčku mu prý slíbil, že bude hrát, pokud nebude zraněný.

Start naopak už dříve vyloučili či zpochybnili další elitní tenisté, Švýcar Roger Federer, Srb Novak Djokovič či Alexandr Zverev z Německa. "Pokud bude hrát světová jednička, je to víc než dost," prohlásil obránce Barcelony na dnešní oficiální prezentaci Madridu jako dějiště finálového turnaje následujících dvou ročníků Davisova poháru.

Podle Piquého bylo předem jasné, že nebude snadné mít ve finále všechny hráče z čela žebříčku. "Tohle je týmová soutěž, takže je nemožné mít tu všechny špičkové hráče. Některé týmy nepostoupí, takže stejně nebudou moci všichni hrát," řekl. "Samozřejmě bychom tu rádi měli všechny přední tenisty, ale chceme se zaměřit na týmy," dodal.

Soutěž po radikální změně formátu od příštího ročníku vyvrcholí turnajem pro osmnáct týmů ve druhé polovině listopadu. Podle Zvereva je tento termín pro něj nepřijatelný, nadšený z něj není ani Djokovič.

Kalendář totiž ještě víc zahustí obnovená premiéra Světového poháru tenisových družstev, kterou ATP chystá na leden 2020 v Austrálii. Hráčům by se tak zkrátilo volno a čas na přípravu mezi jednotlivými sezonami.

Účast na finálovém turnaji, který bude v roce 2019 hostit od 18. do 24. listopadu Madrid, mají zatím jistou letošní semifinalisté z Francie, Španělska, Chorvatska a USA, divoké karty dostaly Argentina a Velká Británie. Dalších dvanáct týmů bude hrát o postup v únorovém kvalifikačním kole, české tenisty čeká duel s Nizozemskem.

Další rána pro "nový" Davis Cup. Šílené, já hrát nebudu, oznámil Zverev Další rána pro "nový" Davis Cup. Šílené, já hrát nebudu, oznámil Zverev Čtěte zde
reklama