reklama

Je těžké si najít přátele, nemáme žádný skutečný život, stýská si Kvitová

Petra Kvitová. Petra Kvitová. autor: Reuters
Většinu času jen cestujete po turnajích, hrajete zápasy nebo trénujete. Na normální život nezbývá čas. Česká tenistka Petra Kvitová otevřeně promluvila o tom, jaké to je, být špičkovou hráčkou.

Ženy v jejím věku už jsou často vdané, minimálně plánují rodinu a budují rodinná hnízda. Třicetiletá Kvitová ale svou největší lásku, tenis, ještě nechce opustit, a tak dál doma přebaluje tašku s věcmi a korzuje po světových letištích a hotelích. 

Milujete tenis? Pak je musíte milovat. Strýcová s parťačkou baví fanoušky a dominují Milujete tenis? Pak je musíte milovat. Strýcová s parťačkou baví fanoušky a dominují Čtěte zde

"Pokud bych neměla motivaci být nejlepší, tak nebudu hrát. Ale je pravda, že skutečný život nemáme, jsme pořád někde na cestě, trénujeme a hrajeme," posteskla si v rozhovoru pro BBC Kvitová.

V sezoně, kdy je česká tenistka zdravá a světem zrovna neobráží koronavirus, takže může svobodně cestovat po všech turnajích, odehraje přes 60 zápasů a zúčastní se kolem 20 akcí. Moc volného času tedy nezbývá.

"Je těžké si najít přátele, a tím myslím opravdové přátele. Stěží si najdete čas i na rodinu," uvedla tenistka z Fulneku. 

V momentě, kdy jste dvojnásobnou wimbledonskou šampionkou, jednou z nejlepších českých tenistek a globální hvězdou, je navazování nových kontaktů složitější.

Djokovič straší Nadala, skandál ho nepoučil. Upouštím hněv, jsme jen lidé, hájí se Djokovič straší Nadala, skandál ho nepoučil. Upouštím hněv, jsme jen lidé, hájí se Čtěte zde

Však také hned několik jejích vztahů bylo hodně medializovaných. Loni v jednom z rozhovorů přiznala, že je single, bez partnera. Nejspíš zčásti i proto, že mužům od přepadení v jejím bytě v prosinci 2016 nevěří.

"Není to s námi hráči jednoduché, bojujeme s vlastními nervy. Vyrovnáváme se s tlakem veřejnosti, být známou osobností není snadné. Na druhou stranu, když jste špičkový tenista, tak to k tomu patří," přiznala.

A zároveň dodala, že asi na každého tenistu občas samota a absence volného času někdy dolehnou. "Občas je to složité a část mě touží po tom, být normálním člověkem," prohlásila.

To ale neznamená, že by si na svůj styl života nějak stěžovala. "Tenis miluju a pořád ho chci hrát a vyhrávat velké turnaje. Zbožňuju, když můžu být na kurtu, hrát zápas, tam jsem sama sebou," vysvětlila.

Nyní bude mít další možnost. Po účasti v osmifinále US Open si zahraje na kurtech v areálu Rolanda Garrose, kde je od 27. září na programu pařížský antukový grandslam. 

reklama