reklama

Jedním krokem pokryje polovinu kurtu, obdivuje italská hvězda Plíškovou

Karolína Plíšková Karolína Plíšková autor: Reuters
K ideálním výkonům má zatím Karolína Plíšková na US Open daleko, přesto dál postupuje a v neděli večer si zahraje už o čtvrtfinále posledního grandslamu sezony. Někdejší vítězka newyorského podniku Flavia Pennettaová české tenistce věří a obdivuje, jakými zbraněmi současná světová trojka disponuje.

Zdálo se, že po skvělém druhém zápase našla rodačka z Loun potřebný rytmus a ve třetím kole zápas znovu rozehrála, ve druhém setu stačilo doservírovat na vítězství, ale nakonec se na výhru proti Tunisance Ons Džabúrové nadřela. 

I proto zatím Plíšková nefiguruje mezi těmi absolutně největšími favoritkami na newyorský triumf.

"Je to ale úžasná hráčka. Má všechny zbraně, které tenistka potřebuje, nemá to však jednoduché, protože jí každý připomíná, že ještě nevyhrála grandslam," uvedla v odpovědích pro Aktuálně.cz někdejší italská tenisová hvězda Flavia Pennettaová.

Sama tuhle situaci dobře zná, dlouho se pohybovala ve špičce, ale úspěch na turnajích velké čtyřky se jí vyhýbal. US Open nakonec vyhrála až těsně před koncem kariéry.

"Bylo to pořád dokola. A já se snažila vysvětlovat, že se snažím, že bojuju a dělám maximum," vzpomíná současná expertka Eurosportu.

Situace české jedničky je umocněná už jen tím, že je světovou jedničkou bez vyhraného grandslamu. I když podle některých expertů Češce k dokonalosti stále něco schází.

Věř mi, najdu si tě, vyhrožoval Djokovič divákovi. Aféru na US Open zahrál do autu Věř mi, najdu si tě, vyhrožoval Djokovič divákovi. Aféru na US Open zahrál do autu Čtěte zde

"Všichni jí vyčítají horší pohyb, ale já si nemyslím, že by na tom byla tak špatně. Vždyť jedním krokem pokryje polovinu kurtu. Conchita Martínezová (trenérka) s ní udělala kus práce. Karolína mi teď přijde na kurtu i mimo něj taková uvolněnější a šťastnější," všimla se Pennettaová. 

I proto Češce na grandslamu věří. "Má všechno na své raketě. Skvělý servis, výborný forhend i bekhend, může dokázat cokoli," dodala.

Tenhle fakt by ráda vyvrátila Britka Johanna Kontaová, která bude v nedělí večer další soupeřkou české tenistky. I když vzájemná bilance hovoří výrazně v její neprospěch. Plíšková vyhrála šest ze sedmi duelů.

"Já se ale v posledních měsících pod novým trenérem hodně změnila. Cítím, že se na kurtu rozhoduju jinak  lépe. Samozřejmě ale vím, že mě čeká tvrdá soupeřka," nechala se slyšet Kontaová.

Plíškovou zná už osm let, první zápas totiž odehrály na turnaji ITF už v roce 2011. "Ale nic si z toho nepamatuju. Popravdě, když se mi zeptáte, nevím, jestli to byl tehdy zápas s ní nebo s její sestrou. Ve stejné době jsem hrála s oběma," krčí rameny Britka.

Novináře na US Open zajímalo srovnání servisu Plíškové s domácí legendou Serenou Williamsovou. "Který servis je lepší? Nevím, hrála jsem proti oběma, proti Karolíně asi víckrát. Serena má možná větší ránu, ale Karolína je zase neuvěřitelně přesná," dodala.

Osmifinále US Open mezi Plíškovou a Kontaovou je na programu v neděli zhruba od 18:30.

Trofeje hýčkají Nadal a Andreescuová. Projděte si program a výsledky US Open Trofeje hýčkají Nadal a Andreescuová. Projděte si program a výsledky US Open Prohlédněte zde
reklama