reklama

Kvitová postoupila v New Havenu do čtvrtfinále. Dijasovou zdolala ve třech setech

Petra Kvitová. Petra Kvitová. autor: Reuters
Petra Kvitová porazila kazachstánskou tenistku Zarinu Dijasovou po se setech 6:1, 5:7 a 6:2. Ve čtyhře jdou dál i sestry Plíškovy.

New Haven - Petra Kvitová porazila na tenisovém turnaji v New Havenu kvalifikantku Zarinu Dijasovou z Kazachstánu 6:1, 5:7, 6:2 a postoupila do čtvrtfinále. V něm bude její soupeřkou Španělka Carla Suárezová, přemožitelka Barbory Strýcové z prvního kola.

Trojnásobná vítězka Connecticut Open a turnajová trojka Kvitová svedla s 62. hráčkou žebříčku bez dvou minut dvouhodinovou bitvu. Zatímco první set rozhodla dvěma brejky, druhý se proměnil ve festival ztracených servisů na obou stranách. Kvitová dopustila brejk čtyřikrát, za stavu 5:4 přitom podávala na vítězství, ale v desáté hře neuhrála ani míč a ztratila i další dva gamy.

Třetí sadu už ale zase měla světová pětka hned od počátku pod kontrolou. Po dvou brejcích se ujala vedení 4:0, které už si pohlídala. V New Havenu prošla už pošesté mezi nejlepší osmičku a může pomýšlet na další titul po letech 2012, 2014 a 2015.

"Možná něco ve vodě nebo ve vzduchu," žertovala Kvitová na tiskové konferenci při otázce na její bilanci na zdejším turnaji. "Centrkurt je tady možná o něco rychlejší než jinde. Vždycky jsem to tu měla ráda. Je tu takový klid před bouří, která přijde v New Yorku," poukázala na blížící se závěrečný grandslam roku US Open.

V semifinále čtyřhry jsou dva české páry. Vedle nejvýše nasazených Andrey Sestini Hlaváčkové a Barbory Strýcové, které ještě neztratily set, zvládly druhé kolo také Karolína a Kristýna Plíškovy, třebaže o postupu stejně jako v úvodním kole rozhodly až v super tie-breaku.

Tenisový turnaj žen v New Havenu (tvrdý povrch, dotace 799.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Kvitová (3-ČR) - Dijasová (Kaz.) 6:1, 5:7, 6:2, Sabalenková (Běl.) - Gavrilovová (9-Austr.) 6:3, 6:7 (6:8), 7:5, Puigová (Portor.) - Kontaveitová (Est.) 6:4, 6:3.

Čtyřhra - čtvrtfinále:

Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková (ČR) - N. Kičenoková, Rodionovová (Ukr./Austr.) 6:4, 5:7, 10:5.

reklama