reklama

Nemám rád krysy, útočí Becker. Nejsi nejostřejší tužka v penále, reaguje Kyrgios

Boris Becker. Boris Becker. autor: Reuters
Světový tenis se pořád nehraje, že by ale panovala nuda? To rozhodně ne. V kontextu nedávných událostí kolem Adria Tour Novaka Djokoviče, kde se několik špičkových hráčů včetně světové jedničky nakazilo koronavirem, došlo k nevybíravé slovní přestřelce mezi legendárním Borisem Beckerem a australským rebelem Nickem Kyrgiosem.

Nick Kyrgios, jinak zlobivé dítě světového tenisu, se hned po kauze ochotně převtělil do role správňáka, který respektuje všechna omezení a jde příkladem.

Bude Plekanec lepší než Hrdlička? Hraje často a dobře, chválí partnera Šafářová Bude Plekanec lepší než Hrdlička? Hraje často a dobře, chválí partnera Šafářová Čtěte zde

Vyjádřil se kriticky snad ke každému případu jednotlivě, z velké nezodpovědnosti obvinil právě Djokoviče a v pondělí neušetřil proudu svého moralizování ani Alexandera Zvereva.

Německý tenista sice z balkánského turnaje vyvázl negativní na covid-19, i tak se ale omlouval a v oficiálním vyjádření sliboval, že podstoupí čtrnáctidenní karanténu.

Jenže během víkendu se na světlo světa dostaly záběry, jak si Zverev užívá na velké párty plné lidí. Kyrgios to nezapomněl kriticky okomentovat, video natočil během řízení automobilu.

"Zase vidíme Saschu Zvereva na veřejnosti, znovu a znovu. Jak moc sobecký vlastně dokážeš být? Když už svůj tým pověříš, aby na sítě napsali, že jdeš do karantény, tak to aspoň dodržuj."

"Fakt mě to šve, celý tenisový svět mě štve. To jste všichni vážně takoví sobci?" čílil se pětadvacetiletý Australan, který tenisovou pauzu zhusta využívá k atakům na všechny možné strany.

Kromě kritiky Adria Tour, Djokoviče a Zvereva už stihl označit šéfa ATP Andreu Gaudenziho za tupce a oblíbené označení "sobci" použil i na pořadatele US Open, kteří trvají na konání newyorského grandslamu.

Virus jako záminka? Piqué na Davis Cupu prodělal miliardu, šampiona "extrémně štve" Virus jako záminka? Piqué na Davis Cupu prodělal miliardu, šampiona "extrémně štve" Čtěte zde

Ve středu už to nevydržel Boris Becker. Dvaapadesátiletá tenisová ikona na Twitter v rozčilení napsala: "Nemám rád krysy! Kdokoli kdo pomlouvá své kolegy sportovce, není můj kamarád. Podívej se do zrcadla a přemýšlej, jestli jsi lepší než my."

Kyrgios reagoval rychle: "Proboha Borisi, já v tomhle s nikým nesoutěžím a nesnažím se někoho házet přes palubu. Je globální pandemie a pokud kdokoli udělá něco tak idiotského jako Alex, tak ho za to zkritizuju. Je to jednoduché."

Přestřelka pokračovala, Becker v podstatě souhlasil s kritikou Zvereva, zároveň si ale stál za svým.

"Všichni žijeme v pandemii nazvané covid-19! Je to strašné a zabilo to spoustu lidí. Měli bychom chránit své rodiny, své milované a dodržovat pokyny. Sascha porušil karanténu a měl by se stydět, měl by být vzorem pro všechny… Ale pořád nemám rád krysy," vzkázal.

Proti tomu už se rodák z Canberry ostře ohradil a myšlení Beckera označil za podivné. Na oplátku za "krysu" pak přišel s vlastní urážkou. "Boris Becker je větší trouba, než jsem si myslel. Umí dát volej, ale očividně není tou nejostřejší tužkou v penále."

Ruské kořeny a blond. Vyrobil značku Šarapovová, teď chystá nový stroj na peníze Ruské kořeny a blond. Vyrobil značku Šarapovová, teď chystá nový stroj na peníze Čtěte zde

Hádku tím neuzavřel. Becker, trojnásobný šampión Wimbledonu, na němž se stal v roce 1985 nejmladším vítězem v jeho historii, se nakonec pokusil o smířlivější tón. 

"Doufám, že Nick Kyrgios naplní svůj potenciál a vyhraje grandslam. Vzmuž se a ukaž, co v tobě je!" 

U Australana ale opět narazil. "Proč najednou mluvíš o tenisu? To s tím nemá nic společného, ne? Raději by se měl vzmužit chlápek, kterého obhajuješ a přijít s vysvětlením a ne další rádoby omluvou, kterou mu napíše tým."

Zverev, sedmý hráč aktuálně zmraženého světového žebříčku, se ke svému průšvihu zatím nevyjádřil.

Alexander Zverev na párty:

reklama