reklama

Ruské kořeny a blond. Vyrobil značku Šarapovová, teď chystá nový stroj na peníze

Amanda Anisimovová loni došla do semifinále French Open. To jí bylo sedmnáct. Amanda Anisimovová loni došla do semifinále French Open. To jí bylo sedmnáct. autor: Reuters
Maria Šarapovová uzavřela kariéru teprve před čtyřmi měsíci, manažer, který z Rusky udělal nejlépe vydělávající sportovkyni světa, ale nezahálí a připravuje náhradu.

Dvakrát do téže řeky nevstoupíš? Maxe Eisenbuda podobná klišé netrápí, ze všech sil už brousí nový marketingový diamant. A stroj na peníze. Inspiraci obřím úspěchem, který zaznamenal se Šarapovovou, přitom nezapře. 

Z jejího řevu pořád mrazí. Šampionku týral otec, pak myla vlasy starým lidem v Africe Z jejího řevu pořád mrazí. Šampionku týral otec, pak myla vlasy starým lidem v Africe Čtěte zde

Ruský původ, vysoká postava, blonďaté vlasy.

Mezi současnými talenty světového tenisu jen těžko najdete někoho, kdo by do škatulky "nová Maria Šarapovová" zapadal lépe než osmnáctiletá Amanda Anisimovová.

O jejích výjimečných schopnostech se mluví už přes dva roky.

Tehdy šestnáctiletá tenistka zazářila na velkém kalifornském podniku v Indian Wells, ve třetím kole tam zahrála brilantně proti hvězdné Petře Kvitové. Dovolila jí jen šest gemů.

Následující sezonu už došla do osmifinále Australian Open a na pařížské antuce po působivé eliminaci obhájkyně titulu Simony Halepové dokonce do semifinále.

Stala se prvním čtvrtfinalistou, a tedy i semifinalistou grandslamu bez rozdílu pohlaví, který se narodil v 21. století.

Loni odstoupila z US Open, tragicky přišla o otce Konstantina:

"Má neskutečný timing, pokaždé když udeří do míčku, ubližuje své soupeřce. Může se navíc ještě hodně zlepšovat, třeba v pohybu. A jsem si jistý, že se zlepší. Pracuje tvrdě a má kolem sebe skvělé lidi," velebil ji kouč Sereny Williamsové Patrick Mouratoglou.

V žebříčku už to mladá Američanka dotáhla těsně za elitní dvacítku a Eisenbud dobře ví, že se v ní snoubí potenciál vyhrávat největší turnaje se schopností zároveň zaujmout a ovlivnit davy lidí, kteří se o tenis vůbec nezajímají.

U Šarapovové raději se sjednáním kontraktů s největšími hráči na trhu čekal na grandslamový titul a ten se dostavil velmi brzy, v roce 2004 na Wimbledonu po památné finálové výhře nad Serenou, když bylo Rusce sedmnáct let.

U Anisimovové na podobné potvrzení její velikosti nehledí. Až tak si je jistý, že rodačka z New Jersey zvýšený tlak zvládne a bude prvotřídní hvězdou.

"Má ruskou krev, takže se o ni příliš nebojím. Je dost tvrdá, velmi odhodlaná a velmi profesionální," chválí agent svou ovečku.

Kvitová jí zničila sen, milovala kluka Strýcové. To byla kariéra ruské oslavenkyně Kvitová jí zničila sen, milovala kluka Strýcové. To byla kariéra ruské oslavenkyně Prohlédněte zde

Je pevně přesvědčen o tom, že Anisimovová disponuje podobným potenciálem jako Šarapovová, která byla víc než jedno desetiletí v kuse nejlépe placenou sportovkyní světa.

Eisenbudovi, stejně jako jeho zaměstnavateli, gigantické společnosti IMG, vydělala miliony dolarů. Sama dvaatřicetiletá Ruska zakončila kariéru s bilancí 325 milionů dolarů, v historii je na tom o nějakých 25 milionů lépe jediná žena - Serena Williamsová.

"Samozřejmě tady jsou velké podobnosti mezi Marií a Amandou. Jsem agent, vidím to. Vidím, že jsou obě atraktivní, obě mají ruské kořeny, tyhle podobnosti tady prostě jsou. Zároveň jsou ale v mnohém úplně jiné," vysvětluje Eisenbud v rozhovoru pro CNN.

Anisimovové už sjednal lukrativní smlouvu s Nike, jako jediná tenistka vedle Sereny začala propagovat výrobce nápojů Gatorade. Podepsala i víceletý kontrakt s losangeleskou firmou Therabody, která se věnuje technologiím v odvětví wellness.

Šarapovová skončila, Williamsová se nezadržitelně blíží ke konci kariéry. Načasování pro příchod nové globální superstar je podle Eisenbuda ideální.

První tenisová modelka. Sabatiniová zářila i s mulletem na hlavě, teď slaví padesátku První tenisová modelka. Sabatiniová zářila i s mulletem na hlavě, teď slaví padesátku Prohlédněte zde

"Amanda zůstává nohama pevně na zemi. To je sám o sobě osobnostní rys, který je atraktivní pro mnoho značek. Navíc si myslím, že nakonec bude velkou šampionkou, značky s ní chtějí být už teď spojovány," říká agent.

S Anisimovovou by si rád vybudoval podobný vztah, jaký měl se "sibiřskou sirénou".

Sama Šarapovová kdysi prohlásila, že je pro ni "napůl rodina, napůl agent". Vážila si toho, že jí věřil od úplného začátku, a chovala k němu vysokou úroveň důvěry.

Eisenbud si zároveň uvědomuje, jak doba pokročila. Rigidní recepty, které měl u Šarapovové před patnácti lety, použít nejdou.

"Když Maria vystřelila v roce 2004, nebyla tu sociální média, to je obrovský rozdíl," podotýká.

Anisimovová si už teď spoustu spoluprací řídí sama, tedy lépe řečeno prostřednictvím své starší sestry Marie Egee, bývalé tenistky, která se nakonec prosadila na Wall Street. Její možnosti tak jsou podle Eisenbuda v podstatě neomezené.

Plachá, výjimečná "anomálie". Česko má budoucí hvězdu, ve stínu byla neprávem Plachá, výjimečná "anomálie". Česko má budoucí hvězdu, ve stínu byla neprávem Čtěte zde
reklama