reklama

Siniaková končí v Dauhá v prvním kole, od Ósakaové dostala kanára. Vypadla i Šarapovová

Kateřina Siniaková Kateřina Siniaková autor: Milan Kammermayer
Kateřina Siniakové nestačila v prvním kole tenisového turnaje v Dauhá na Japonku Naomi Ósakaovou. Hvězdná Maria Šarapovová vypadla překvapivě s Monikou Niculescuovou z Rumunska.

Dauhá - Tenistka Kateřina Siniaková prohrála v úvodním kole na turnaji v Dauhá s Japonkou Naomi Ósakaovou 4:6, 0:6. Jednadvacetiletá finalistka lednového turnaje v Šen-čenu ztratila osm gamů za sebou a po hodině a čtvrt se s pavoukem dvouhry rozloučila.

Ósakaová sice musela v utkání překonávat potíže se zády, v úvodním setu jí pomáhala i fyzioterapeutka, ale nakonec brejkem v desáté hře sadu rozhodla. Siniaková předtím nevyužila dva brejkboly.

Jedenapadesátá tenistka světového žebříčku pak české soupeřce, která je v pořadí WTA o dvě místa výš, sebrala podání ještě třikrát. Druhý set měl jednoznačný průběh, dvacetiletá Ósakaová hrála mnohem razantněji a na rozdíl od Siniakové minimálně chybovala.

Také Ruska Maria Šarapovová skončila hned v prvním kole. Pětinásobná grandslamová šampionka, jež v Kataru startovala na divokou kartu, podlehla Rumunce Monice Niculescuové navzdory nadějnému startu 6:4, 4:6, 3:6.

Třicetiletá Šarapovová, která se v Dauhá představila poprvé po pěti letech, vybojovala za hodinu úvodní set. Soupeřka, jež do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace, se ale nevzdala a nabídnuté šance využívala.

Ruska začala více kazit a naplno opřít se nemohla ani o podání. Celkem nasbírala 52 nevynucených chyb a jedenáct dvojchyb. Niculescuová využila šest ze sedmi brejkbolů.

Tenisový turnaj žen v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 3,173.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Niculescuová (Rum.) - Šarapovová (Rus.) 4:6, 6:4, 6:3, Cibulková (SR) - Pavljučenkovová (Rus.) 7:6 (10:8), 6:4, Bellisová (USA) - Kasatkinová (Rus.) 7:5, 4:1 skreč, Tuan Jing-jing (Čína) - Džabúrová (Tun.) 6:2, 6:3, Buzarnescuová (Rum.) - Curenková (Ukr.) 7:5, 6:4, Blinkovová - Vesninová (obě Rus.) 6:1, 6:3, Makarovová (Rus.) - Čang Šuaj (Čína) 7:5, 6:0, A. Radwaňská (Pol.) - Barthelová (Něm.) 3:6, 6:3, 7:5, Ósakaová (Jap.) - Siniaková (ČR) 6:4, 6:0.

reklama