reklama

Výbuchem v Římě ukázala Plíšková charakter, v Paříži může vyhrát, velebí Češku legendární Leconte

Karolína Plíšková Karolína Plíšková autor: Reuters
Emotivní výstup Karolíny Plíškové podle expertů ukázal, že je odhodlaná ovládnout grandslamový podnik.

Paříž/Praha - Celé jaro vypadala na antuce jako klidná rozjetá mašina, která válcuje jednu soupeřku za druhou. Než dostala Karolína Plíšková facku v Římě, kde ji rozhodčí obrali o jasný bod a ona ztratila nejen celý zápas, ale i nervy a vzteky rozbila umpire.

Podle zahraničních expertů by takový výbuch emocí klidně mohl rodačce z Loun pomoci k triumfu na blížícím se Roland Garros.

"Ukázala charakter a silnou osobnost. Občas můžete něco ztratit, ale jen proto, že jste člověk. Navíc je to skvělá tenistka, miluju, jak hraje," prohlásil Henri Leconte, bývalý francouzský tenista a expert Eurosportu, o současné světové šestce.

Podle finalisty French Open z roku 1988 možná právě nyní Plíšková dozrála k tomu, aby dobyla velký turnaj. "Myslím, že potvrdila, že může vyhrát grandslam, chybí jí k tomu jen krůček. Má i zkušenosti, jen musí pokračovat v tom, co dělá," dodal.

Rodačka z Loun se netají tím, že po loňské semifinálové účasti v Paříži pomalu přestává říkat, že antukové dvorce nemá ráda. A letos to jen potvrzuje. Ve Stuttgartu vyhrála, v Madridu nestačila až v poslední čtyřce na krajanku Petru Kvitovou.

Ještě zajímavější je plejáda jmen, která česká tenistka při úctyhodné devítizápasové vítězné šňůře smetla. Na rychlé německé oranžové drti si poradila s loňskou vítězkou French Open Jelenou Ostapenkovou, v Madridu přehrála bývalou světovou jedničku Viktorii Azarenkovou a co víc, našla tam recept na svou osobní noční můru a současnou světovou jedničku Simonu Halepovou.

Češky v epicentru, topící se Stan, hon na Nadala. Úžasné zápletky Roland Garros jsou tady Češky v epicentru, topící se Stan, hon na Nadala. Úžasné zápletky Roland Garros jsou tady Prohlédněte zde

"Plíšková je jednou z těch hráček, které jsou teď konzistentnější než před dvěma nebo třemi lety," chválí českou jedničku další tenisová legenda Mats Wilander. "Možná méně nebezpečná a méně hrající tenis nad vlastní úrovní. Ale na druhé straně neprohrává s tolika hráčkami, když zrovna nemá svůj den. A podle mě právě tady to začíná, když se zlepšujete jako hráč, musíte být lepší právě ve dnech, kdy se vám nedaří," tvrdí Švéd.

Ten je oproti Lecontemu o něco méně optimistický směrem k šancím Plíškové na ovládnutí French Open. "Antuka je pro ni pořád nejhorší povrch. Je ale mladá, pořád se zlepšuje, kdykoli ji vidím. Zlepšuje pohyb a má zbraně z kteréhokoli místa na kurtu. Vyhrát tady určitě může, už jen kvůli jejímu servisu a klidu, kterým na dvorci vládne," dodává bývalá světová jednička.

Podle Leconteho je na anatuce a obzvlášť letos startovní pole hráček hodně otevřené, což by právě Plíškové mohlo v boji o blyštivý pohár Suzanne Lenglenové pomoct.

"Mezi ženami je pro mě favoritem právě Karolína, v Madridu hrála skvěle. Celkově jde její forma směrem k Paříži nahoru. Pak jsou tu další hráčky jako Caroline Wozniacká, u které nikdy nevíte, nebo Caroline Garciaová, které se teď na antuce také daří. Je tam velký prostor pro překvapení," spekuluje Francouz.

Okradena v Římě. Tenisový svět se zastal Plíškové, emotivním výlevem ukázala, že není chladný robot Okradena v Římě. Tenisový svět se zastal Plíškové, emotivním výlevem ukázala, že není chladný robot Prohlédněte zde
reklama