reklama

Návrat plný bolesti a nejistoty. Jsem strašně pomalá, hlesla Šafářová. Kouč ji musel uklidňovat

Lucie Šafářová. Lucie Šafářová. autor: Reuters
Lucie Šafářová překonala zdravotní problémy a po třech měsících znovu nastoupila na kurt k soutěžnímu utkání.

Štrasburk/Praha - Zvěsti o konci profesionální kariéry se naštěstí nepotvrdily, bývalá světová pětka je zpět. Logicky ale jde o návrat plný bolesti a nejistoty. Tenistka Lucie Šafářová nehrála od února, vynucenou přestávku zavinila viróza, bakteriální infekce a bolavé klouby.

Už ve Štrasburku, kam se Češka rozhodla jet rozehrát před grandslamovým French Open, se naplno ukázalo, jak těžký comeback Šafářovou čeká.

Odehrála dva zápasy. V tom prvním po dlouhém boji přetlačila soupeřku ze čtvrté stovky žebříčku, Rusku Marii Melnikovovou. Ve druhém už na kvalitnější hráčku nestačila, v souboji bývalých deblových světových jedniček hladce prohrála s Tchajwankou Šu-wej.

Výkony Šafářové odhalily celou řadu nedostatků. Finalistka Roland Garros z roku 2015 působila na kurtu nejistě, hodně chybovala, technicky se častokrát špatně rovnala k úderům. Nic z toho ale není podstatné. Šafářová odjela do Francie hledat herní jistotu, zvyknout si na zápasovou zátěž, nic jiného. Platit to bude i o nadcházejícím antukovém grandslamu.

"Jsem strašně pomalá," smutnila česká hráčka během prvního setu zápasu se Šu-wej, když si na kurt pozvala svého kouče Roba Steckleyho. Kanaďan svou svěřenkyni uklidňoval.

"Ale tak to je logické, to jsme přece očekávali. Aby bylo jasno, tohle je tvůj druhý zápas po návratu. Takže tvoje nohy budou trochu pomalejší, nebudeš občas trefovat to načasování," vysvětloval trpělivě trenér a česká hráčka smutně přikyvovala.

Pozitiva Steckley také vypíchl. A dalo se s nimi jen souhlasit. Když Šafářová své míče neuspěchávala a lépe si útok připravila, dokázala předvádět svou typickou nátlakovou hru, s níž může mít problémy jakákoli soupeřka.

Samozřejmě chyběla herní jistota, přehled ve hře. Ve druhém setu bil do očí omyl, kdy si Šafářová nevšimla, že vysoký míč od soupeřky letí do jasného autu a raději hrála velmi těžkou bekhendovou smeč přes hlavu. Nevyplatilo se.

Šu-wej byla na kurtu jasně dominantní, některé míče hrála takřka v exhibičním duchu, vědoma si oslabené soupeřky.

Šafářová ale půjde nahoru s každým odehraným zápasem. Do Paříže jede bez ambicí, na červencový Wimbledon by se však mohla stihnout připravit o mnoho lépe.

Češky v epicentru, topící se Stan, hon na Nadala. Úžasné zápletky Roland Garros jsou tady Češky v epicentru, topící se Stan, hon na Nadala. Úžasné zápletky Roland Garros jsou tady Prohlédněte zde
reklama