reklama

Tenista Mečíř poprvé promluvil o své nemoci: Mám v krvi příliš železa, musí mi pouštět žilou

Miloslav Mečíř Miloslav Mečíř autor: ČTK
Byl to šok, když na konci října Miloslav Mečíř oznámil, že po 23 letech končí ze zdravotních důvodů na lavičce slovenského daviscupového týmu. Nyní slavný tenista federální éry poprvé o své nemoci promluvil. Trpí zvýšeným množstvím železa v krvi.

Ostrava - Třiadvacet let vedl Miloslav Mečíř slovenský daviscupový tým. Koncem října nečekaně oznámil, že na lavičce slovenských tenistů už nebude ze zdravotních důvodů pokračovat. Rozjela se vlna spekulací, které až nyní ukončil sám olympijský vítěz ze Soulu 1988.

Muž, který upsal duši ďáblu. Becker je pro Němce hrdinou, přestože je označil za rasisty Muž, který upsal duši ďáblu. Becker je pro Němce hrdinou, přestože je označil za rasisty Čtěte zde

 "Trpím nadměrným vstřebáváním železa. Tělo se ho neumí zbavit přirozenou cestou a musím ho dostat ven jiným způsobem. Jediná nechemická metoda je pouštění žilou," prozradil Mečíř webu pluska.sk.

Jedná se prý o vrozenou vadu, která se projeví po třicátém roku života. U nyní 53letého Mečíře se problémy objevily minulý rok po olympiádě v Riu de Janeiro. "Bolívalo mě břicho, což může být jeden z příznaků. Při odběrech krve mi objevily velké množství železa. Absolvoval jsem další vyšetření, která odhalila příčinu," uvedl finalista Australian Open z roku 1989.

Pouštěním žilou se však z organismu odplavují i jiné, potřebné látky. "Chodím na to každé dva týdny a oslabuje mě to. Někdy mi bývá špatně, pak nemůžu cvičit a hýbat se. Dost se zadýchávám a ztratil jsem svalovou hmotu," doplnil Mečíř, jehož u daviscupového týmu nahradí Dominik Hrbatý. 

Mečíř se však se slovenskou reprezentací neloučí definitivně. "Když mě pozvou a budu moci, rád pomůžu. V poslední době toho ale na mě bylo moc. Necítil jsem se nejlépe," dodal Mečíř.

reklama