reklama

Krejčíkovou čeká po výhře těžká váha, Bouzková v Miami končí

Barbora Krejčíková Barbora Krejčíková autor: ČTK
Tenistka Barbora Krejčíková porazila při své premiéře v hlavní soutěži na prestižním turnaji v Miami po více než dvou hodinách Rusku Annu Blinkovovou 6:1, 3:6, 6:3 a postoupila do druhého kola. V něm narazí na patnáctou nasazenou Polku Igu Šwiatekovou, vítězku loňského French Open. Marie Bouzková nestačila na Nizozemku Arantxu Rusovou, s kterou po slibném začátku prohrála 3:6, 2:6.

Pětadvacetiletá deblová specialistka Krejčíková, která na předchozím turnaji v Dubaji došla až do finále, vlétla do utkání ve velkém stylu a Rusce povolila první game až za stavu 5:0. Ve druhé sadě ale o tři roky mladší soupeřka díky zlepšenému podání srovnala krok a po brejku v osmé hře vyrovnala.

Do rozhodujícího setu vstoupila lépe Krejčíková, která se díky finále v Dubaji posunula na 39. místo. Hned na první pokus prolomila soupeřčin servis a výhodu brejku si udržela až do konce. Blinkovovou, jež je v žebříčku o více než 30 míst níž, porazila i podruhé.

Bouzková hned na úvod vzala Rusové servis a o chvíli později měla brejkbol na 3:0. Ten ale nevyužila a od té doby vládla na kurtu Nizozemka, která i kvůli řadě nevynucených chyb Češky zápas po necelé hodině a půl bez potíží ukončila. Bouzková nenavázala na předchozí turnaj v Guadalajaře, kde se probojovala do semifinále.

S turnajem v Miami, který má letos kvůli pandemii koronaviru oproti loňsku třetinovou dotaci, se rozloučila rovněž jednačtyřicetiletá Američanka Venus Williamsová. Nejstarší hráčka na okruhu podlehla ve dvou setech Kazašce Zarině Dijasové.

Tenisový turnaj mužů a žen v Miami:

Ženy (dotace 3,260.190 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Krejčíková (ČR) - Blinkovová (Rus.) 6:1, 3:6, 6:3, Rusová (Niz.) - Bouzková (ČR) 6:3, 6:2, Siegemundová (Něm.) - McHaleová (USA) 6:3, 7:5, Linetteová (Pol.) - Montgomeryová (USA) 6:1, 3:6, 6:0, Cirsteaová (Rum.) - Scottová (USA) 6:2, 6:2, Podoroská (Arg.) - Šarífová (Egypt) 6:3, 6:1, Wang Sin-jü (Čína) - Petersonová (Švéd.) 6:2, 6:2, Dijasová (Kaz.) - V. Williamsová (USA) 6:2, 7:6 (12:10), Kanepiová (Est.) - Davisová (USA) 6:3, 7:5, Rogersová - Brengleová (obě USA) 6:3, 6:3, Badosaová (Šp.) - Teichmannová (Švýc.) 5:6 skreč.

reklama