reklama

Tomic se mění v parodii na sportovce. Vzdal kvůli "nesnesitelnému" horku, bylo 27 stupňů

Bernard Tomic. Bernard Tomic. autor: Dalibor Sosna
Čtyřiadvacetiletý australský tenista si připsal dva skandály na dvou turnajích v řadě. Vždy vypadl v prvním kole za podivných okolností.

Praha - Proměna Bernarda Tomice z velkého talentu světového tenisu až ke směšné parodii na profesionálního sportovce nabírá na obrátkách.

Australský tenista v posledních dnech a týdnech jednoznačně válcuje svého krajana Nicka Kyrgiose v neoficiální soutěži o nejkritizovanějšího hráče planety.

Berdych i Federer končí v Dubaji už ve druhém kole, český tenista nestačil na 66. hráče světa Berdych i Federer končí v Dubaji už ve druhém kole, český tenista nestačil na 66. hráče světa Čtěte zde

Čtyřiadvacetiletý rodák z německého Stuttgartu před týdnem v americkém Delray Beach ostudně odchodil zápas úvodního kola turnaje proti Belgičanu Steveu Darcisovi, čímž připomněl svůj vlastní světový rekord z Miami 2014, kde prohrál s Finem Jarkkem Nieminemem 0:6, 1:6. za neuvěřitelných osmadvacet minut.

Netrvalo dlouho a je tu další skandál, který zřejmě bude řešit vedení organizace ATP. Ve středu v mexickém Acapulcu skončil Australan rovněž v prvním kole a znovu za nevídaných okolností.

Tomic hrál vyrovnaný zápas s Američanem Donaldem Youngem, první sadu ztratil nejtěsnějším rozdílem v závěrečném tie-breaku. Potom se ale stalo něco, co nikdo nečekal. Tomic oznámil, že zápas vzdává.

Takhle Tomic odchodil zápas v Delray Beach:

Důvod? Nesnesitelné horko. Jistě, v Acapulcu se pravidelně hraje ve skutečně složitých klimatických podmínkách, tentokrát ovšem na kurtu panovalo příjemné počasí o teplotě 27 stupňů Celsia.

Během prvního setu navíc na australském hráči nebyla znát jakákoli indispozice. Zmínit je třeba také fakt, že v úvodu sezony na turnajích ve své domovině neměl Tomic žádný problém bojovat v teplotách blížících se nebezpečné čtyřicetistupňové hranici.

S největší pravděpodobností se tak jedná o další z řady provokací, jimiž Tomic v posledních letech pravidelně zásobuje média a stále více nespokojené fanoušky.

Přijde po dominanci Williamsových vláda Plíškových? Kristýna tvrdí: Za dva roky můžu být skvělá Přijde po dominanci Williamsových vláda Plíškových? Kristýna tvrdí: Za dva roky můžu být skvělá Čtěte zde

Takovým domněnkám nahrává i fakt, že jen o pár hodin později nastoupil v Acapulcu do čtyřhry. A v ní společně s Italem Paolem Lorenzim jednoznačně podlehl americko-španělskému páru John Isner - Feliciano Lopez.

Tomicovi se letos vůbec nedaří, vyhrál jen dva zápasy z devíti a hrozí mu pád z elitní padesátky žebříčku. A jak se zdá, nehodlá s tím cokoli dělat. Jakmile mu jeho tenis nevychází podle představ, raději utkání odflákne nebo rovnou vzdá. Na sociálních sítích se stal okamžitě terčem ostré kritiky.

Objevilo se zde například zajímavé srovnání s legendárním Rogerem Federerem. Zatímco Tomic během své kariéry vzdal utkání dvanáctkrát z 305 zápasů, švýcarský gentleman neskrečoval ani jediný z úctyhodných 1333 duelů.

Reakce na Twitteru:

reklama