reklama

Tvrdé Kyrgiosovo obvinění. ATP je zkorumpovaná, prohlásil kontroverzní Australan

Nick Kyrgios v utkání 1. kola US Open Nick Kyrgios v utkání 1. kola US Open autor: Reuters
Kontroverzní Nick Kyrgios si nejspíš opět zadělal na trest od ATP. Čtyřiadvacetiletý Australan totiž po vítězství 6:3, 7:6 a 6:4 nad domácím Stevem Johnsonem v prvním kole US Open označil vedení mužského tenisu za zkorumpované.

Kyrgios se o ATP otřel poté, co na tiskové konferenci dostal dotaz, jestli jeho přípravu na poslední grandslam sezony ovlivnila pokuta, kterou dostal po vyřazení ve druhém kole nedávného turnaje v Cincinnati. Australský tenista musel zaplatit 113 tisíc dolarů za nadávky rozhodčímu a rozmlácení dvou raket.

"Vůbec. Navíc ATP je dost zkorumpované, takže jsem to vůbec neřešil," odpověděl Kyrgios, který se poté s novinářem pohádal. "A vůbec, proč se bavíme o něčem, co se stalo před třemi týdny, když jsem právě někoho rozsekal v prvním kole?" přidal.

"Nejste profesionální sportovec, tak mi odpovězte. Nadával jste někdy někomu?" pokračoval Kyrgios, který poté dostal dotaz, jestli tím naznačuje, že sportovci si mohou sprosté chování dovolit. "Ne. Jen říkám, že lidi se prostě občas naštvou," prohlásil.

"Vy Francouzi jste všichni divní!" Tsitsipas vláčel nohy po kurtu, pak seřval sudího "Vy Francouzi jste všichni divní!" Tsitsipas vláčel nohy po kurtu, pak seřval sudího Čtěte zde
reklama