reklama

"Vy Francouzi jste všichni divní!" Tsitsipas vláčel nohy po kurtu, pak seřval sudího

Stefanos Tsitsipas během utkání prvního kola US Open. Stefanos Tsitsipas během utkání prvního kola US Open. autor: Reuters
Doplatil na brutální los i na nepříjemné křeče do nohou. Stefanos Tsitsipas podruhé za sebou skončil na grandslamovém turnaji hned v prvním kole, ani v New Yorku nenaplnil velká očekávání.

Byla by to až komická podívaná, pokud by zároveň nebyla tak smutná. Řecký supertalent ve čtvrtém setu duelu prvního kola US Open proti Rusovi Andreji Rubljevovi sotva vydržel stát na nohou.

Své končetiny jen trhanými pohyby posouval po povrchu dvorce Louise Armstronga, do servisu se nemohl opřít. Když to udělal, vykřikl bolestí.

Zápas ale nevzdal ani v těch nejhorších chvílích a ruského tenistu, přemožitele Rogera Federera z nedávného turnaje v Cincinnati, zaměstnal až do samotného závěru.

Jeho logická frustrace ale přece jen vyšla na povrch. A směřovala k umpirovému rozhodčímu, kterým byl Damien Dumusois. Ten v závěru poslední čtvrté sady nedovolil Tsitsipasovi, aby se na kurtu převlékl, protože přestávka mezi gemy už skončila.

V jednadvacetiletém Řekovi v té chvíli všechny nahromaděné emoce bouchly.

"Chci se převléct," opakoval zvýšeným hlasem, francouzský rozhodčí ale upozorňoval, že už je čas zase nastoupit na kurt. "To je mi jedno! Ty jsi ten nejhorší ze všech!" křičel Tsitsipas.

"Nevím, co proti mně pořád máš. Možná, že je to tím, že jsi Francouz. A vy jste všichni divní, všichni," pokračoval osmý hráč světového žebříčku. Když ho Dumusois upozornil, že dostane varování, neměl rozezlený Řek nic proti. "Jistě, dej mi varování, je mi to jedno," vyzval rozhodčího, který vzápětí udělil Tsitsipasovi trestný fiftýn.

Už v průběhu utkání totiž jedno varování přišlo. Za nepovolený koučink od tenistova otce Apostolose Tsitsipase. Jak se ukázalo po zápase, už tenhle verdikt bral řecký hráč jako křivdu.

"Opravdu nerozumím tomu, co má tenhle konkrétní rozhodčí proti mně a mému týmu. Z mé lóže nezazněla žádná rada, nic takového. Šlo jen o normální, běžné povzbuzování," vysvětlil semifinalista letošního Australian Open.

Na tiskové konferenci pak veřejně pochválil jiného rozhodčího, známého Švéda Mohameda Lahyaniho. "Přál bych si, aby byli všichni jako on. Je nejlepší, férový ke každému. U ostatních cítím, že prostě někomu fandí víc a někomu míň," prohlásil Tsitsipas.

Řek vypadl v prvním kole i na Wimbledonu, když nezvládl pětisetové drama s Italem Thomasem Fabbianem. Ten mimochodem překvapil i nyní v New Yorku, když v úvodním duelu vyřadil světovou čtyřku Dominica Thiema z Rakouska.

Tsitsipasovi se nedařilo ani na amerických betonech před US Open. Ve Washingtonu sice došel do semifinále, v Montrealu a Cincinnati ale vypadl hned v prvních kolech, když byli nad jeho síly Polák Hubert Hurkacz i Němec Jan-Lennard Struff.

"Dostat se nahoru bylo skvělé. Pak jsem ale zjistil, že abych se tam udržel, musím být strašně konzistentní. Trochu se mi to dostalo do hlavy. Všechno dělám v tréninku stejně, ale hlava nepracuje, jak by měla," uvedl řecký tenista ke svému trápení.

Coco i Naomi vydřely postup. Na US Open ale proběhl pohřeb mužských favoritů Coco i Naomi vydřely postup. Na US Open ale proběhl pohřeb mužských favoritů Prohlédněte zde
reklama