reklama

Video: Odkud seš, kámo? Zvereva nadchl přízvuk reportéra, nerozuměl mu jediné slovo

tenis, French Open 2018, Alexander Zverev Youtube.com
Německý tenista získal na French Open po výhře nad Dušanem Lajovičem nového fanouška.

Paříž/Praha - Zaposlouchal se na tiskové konferenci po vítězném zápase s Dušanem Lajovičem do otázky reportéra v angličtině a pak místo odpovědi německý tenista Alexander Zverev vypálil: "Odkud jsi, kámo?"

Už v průběhu dotazu se třetí hráč světa usmíval. Novinář pak na jeho otázku odpověděl také pohotově: "To neuhodnete? Yorkshire, Anglie." Zverev pokýval hlavou. "Bože, hezké. Jestli tam někdy bude turnaj, určitě přijedu. Už jenom kvůli tomu přízvuku. Líbí se mi, i když jsem nerozuměl jedinému slovu," smál se 21letý tenista.

Rozhlasový reportér Jonathan Pinfield pak otázku, zda French Open může být zlomem, co se jeho úspěšnosti na grandslamech týká, s důrazem na pečlivou výslovnost zopakoval. "Určitě. Proč ne? Už jenom kvůli tomu, že jste to tak hezky řekl, tomu budu odteďka věřit," pokračoval dobře naladěný Zverev, jenž na grandslamech dosud nikdy nepřekročil hranici osmifinále.

Rozprava mezi novými kamarády pak chvíli pokračovala. "Vypadá to, že si tenis užíváte," prohlásil poté Pinfield. "Ne tolik jako ten přízvuk, kámo," reagoval Zverev. "Tak já teď přijdu na každou vaši tiskovou konferenci," slíbil reportér. "Líbí se mi," opakoval Zverev. "Tak se domluvme, že když se dostanete do finále, budu se moct ptát. Protože tak vyčnívám," navrhl Pinfield. "Ujišťuju vás, že když se dostanu do finále, můžete mi dát spoustu otázek," stvrdil nové přátelství Zverev.

Jisté je, že teď má na dvorcích Rolanda Garrose minimálně o jednoho oddaného fanouška víc. A anglické noviny hned přinesly návod, jak rozumět lidem z Yorkshiru…

Strýcová se s ní hádala, pro fanoušky je bohyní na umpiru. V Paříži září krásná srbská rozhodčí Strýcová se s ní hádala, pro fanoušky je bohyní na umpiru. V Paříži září krásná srbská rozhodčí Čtěte zde
reklama