reklama

Vondroušová ohromila Schettovou. Tohle bude hráčka minimálně první desítky, řekla

Markéta Vondroušová. Markéta Vondroušová. autor: ČTK
Za osmifinálovou účast na US Open se Markéta Vondroušová rozhodně nemusí stydět. Experti jí věští slibnou budoucnost.

New York / Praha - Těsně jí uniklo čtvrtfinále US Open, ale rozhodně nemusí být smutná. Markéta Vondroušová předvedla v New Yorku skvělý výkon a i přes prohru s Lesjou Curenkovou ohromila nejednoho tenisového experta. 

"Je mladá, je jí 19 let, levoruká, což je obrovská výhoda na okruhu. A k tomu velmi talentovaná," líčila v odpovědích pro Aktuálně.cz expertka Eurosportu a bývalá tenistka Barbara Schettová. 

Ta vycházející českou hvězdičku přes osmifinálovou porážku s Ukrajinkou pochválila. Vondroušová se stala nejmladší účastnicí v poslední šestnáctce na americkém betonu a nejmladší Češkou v druhém týdnu grandslamu od roku 2005, kdy se podobně skvělý průlom povedl jiné teenagerce Nicole Vaidišové.

"Musím říct, že mi místy připomíná hru Karolíny Plíškové, také umí hrát hodně rychle a je z ní cítit velký potenciál. Když na sobě bude pracovat a vydrží i zdravotně, bude z ní hráčka minimálně první desítky," chválí rodačku ze Sokolova Schettová. 

Redaktorka webu WTA Insider Courtney Nguyenová si zase všimla, že Vondroušová hrála odvážně a hrála kraťasy po celém kurtu nehledě na to, jestli má setbol, nebo ne. "Češky jsou skvělé," napsala dokonce na Twitter.

Pravda je, že Vondroušová není jedinou hvězdou, která letos zazářila na posledním grandslamu sezony. O podobnou senzaci se postarala Karolína Muchová, když v druhém kole přehrála Španělku Garbiňi Muguruzaovou.

Češky měly z 32 zbývajících hráček v turnaji hned šest reprezentantek, trumfly i domácí USA, proti kterým budou hrát v listopadu finále Fed Cupu v pražské O2 areně.

"Je skvělé vidět, že se tu českým tenistkám tak daří. Podle mě je to důležité, když se takhle sejde víc hráček z jedné země, které mají formu a navzájem se motivují," myslí si Schettová.

"Když některá z mladých holek vidí, že byla Karolína Plíšková před časem ve finále US Open, pomyslí si: 'Proč bych to nemohla dokázat já?'," dodává bývalá světová sedmička.

Sama, když v 90. letech ještě objížděla světovou Tour, často narážela na české favoritky, jakými byly Jana Novotná nebo Helena Suková, a zažila s nimi spoustu velkých bitev.

"Co si pamatuji, vždycky hrála na turnajích spousta Češek, které bylo těžké porazit, pokaždé to byly ohromné bojovnice a šikovné tenistky," chválí Schettová.

Nyní už ale na US Open zůstává pouze jediná česká amazonka, a to Karolína Plíšková, která se v noci na středu popere o semifinále s Američankou Serenou Williamsovou.

Jak se vyslovuje Vondroušová? Amerika objevuje chladnokrevnou českou teenagerku Jak se vyslovuje Vondroušová? Amerika objevuje chladnokrevnou českou teenagerku Prohlédněte zde
reklama