reklama

Vondroušová udělovala lekci. Obrovský talent, ve hře má všechno, hlesla Görgesová s obdivem

Markéta Vondroušová po výhře nad Julií Görgesovou. Markéta Vondroušová po výhře nad Julií Görgesovou. autor: ČTK
Osmnáctiletá česká tenistka na turnaji ve Stuttgartu drtivým způsobem přehrála německou hvězdu.

Stuttgart - Opět se o ní mluví. Znovu je na chvíli v epicentru světového tenisového dění. Úžas nad výkony Markéty Vondroušové se už pomalu stává jakýmsi pravidelným seriálem.

Po největším vítězství její krátké kariéry tomu nemůže být jinak. Osmnáctiletá česká hráčka na prestižním turnaji ve Stuttgartu prošla z kvalifikace a v prvním kole povolila pouhé čtyři hry domácí hvězdě Julii Görgesové. Dívce, která před dvěma dny na stejném místě v rámci semifinále Fed Cupu nedala žádnou šanci šesté hráčce světa Karolíně Plíškové.

Podobný úspěch proti top hráčce už si Vondroušová jednou vychutnala, v březnu v americkém Indian Wells přehrála Johannu Kontaovou po setech 7:6, 6:4. Tentokrát si maximum vyrovnala, Görgesová je toho času na žebříčku jedenáctá, stejně jako nedávno Britka. 

Čerstvé vítězství je ale mnohem působivější. Osmnáctiletá Češka Němku zničila za pouhých 66 minut, v utkání jí nedovolila ani jeden brejkbol a při vlastním servisu ztratila pouhých šest míčů.

"Přitom jsem nehrála úplně špatný zápas," kroutila po utkání hlavou Görgesová. Ve stuttgartské Porsche Areně zažila zoufalství ne nepodobné tomu, jaké jí připravila v sobotu v úvodní dvouhře Fed Cupu jiná česká tenistka Petra Kvitová. 

Görgesová přiznala, že jí česká teenagerka udělila nečekanou lekci. A na adresu Vondroušové vyřkla hned několik nevšedních lichotek.

"Byla skvělá. Já hrála agresivně, ale ona vybrala celou řadu těžkých míčů. A sama chybovala jen minimálně," prohlásila a Vondroušové předpověděla velkou budoucnost.

"Je to obrovský talent. Navíc levačka, což je pro soupeřky vždycky o něco náročnější. Ve hře má všechno. Vynikající cit pro míč, skvělý topspin na forhendu a také se velmi dobře pohybuje. Umí se výborně bránit, mimo to ale dokáže produkovat velice ofenzivní tenis," vyjmenovala Görgesová a mix předností Markéty Vondroušové označila za pozoruhodný.

"Uvidíme, co přinese budoucnost, nicméně jsem si jistá, že dosáhne na velké triumfy," uzavřela svou ódu německá hvězda.

Češka pochopitelně neměla k vlastnímu výkonu žádných výtek. "Odehrála jsem skvělý zápas. Hrála jsem od začátku to, co jsem chtěla. Bojovala jsem o každý míč a dařilo se mi. Pomohlo mi, že jsem neměla co ztratit, pod tlakem byla soupeřka," komentovala výhru rodačka ze Sokolova.

Vondroušová, 73. hráčka aktuálního žebříčku WTA, teď může svůj hvězdný moment ještě o poznání zvýraznit. Její osmifinálovou soupeřkou bude na antuce ve Stuttgartu světová čtyřka Elina Svitolinová z Ukrajiny.

I ta se musí mít před uměním mladičké Češky na pozoru, přestože ji v jediném dosavadním vzájemném klání v únoru v Dauhá jednoznačně porazila.

reklama