reklama

Vondroušovou potěšil v Paříži přítel. Češka má za semifinále jistých 15 milionů

Markéta Vondroušová na French Open. Markéta Vondroušová na French Open. autor: Reuters
Tenistka Markéta Vondroušová dnes počítala se semifinále Roland Garros proti Johanně Kontaové, ale místo toho ji na pařížské antuce čekal další tréninkový den.

Po středečním dešti, který zrušil další čtvrtfinálový program, museli pořadatelé odložit semifinále na pátek. A tak si dnes Vondroušová zopakovala středeční rutinu. Může ji těšit společnost přítele Štěpána, který za ní ve středu přiletěl.

Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Prohlédněte zde

Devatenáctiletá česká hráčka a její tým odklad neřeší. "Komplikace to je spíš pro pořadatele. My se soustředíme na to, co ovlivnit můžeme, a to je, aby Maky byla na semifinále připravená," uvedl její trenér Jan Hernych.

Scénář byl stejný jako ve středu, kdy Vondroušová stihla ještě před deštěm odtrénovat. "V jedenáct jsme se byli rozehrát, oběd, odpoledne protažení. Jediná změna je, že dnes koukneme na zápasy, co měly být včera," řekl Hernych.

Pokud by hrála dnes, bylo by semifinále na centrálním kurtu Philippa Chatriera. V pátek se ale musejí odehrát rovněž obě mužská semifinále a hrozí další déšť, takže pořadatelé improvizovali a právě semifinále Vondroušové nasadili na kurt Simonne Mathieuové, který je až třetí největší v areálu. Chtěli, aby se obě ženská semifinále hrála souběžně.

Poslední Češka v pavouku se tím nezabývala. "Tohle jde mimo Markétu. Včera jí přiletěl přítel Štěpán, na kterého se těšila. Až přijde čas jít na kurt, tak bude ready," dodal kouč ještě před zveřejněním pátečního programu.

Talentovaná česká tenistka je v semifinále grandslamu poprvé, dosud bylo jejím maximem osmifinále z loňského US Open. Díky úspěchu v Paříži klepe aktuálně 38. hráčka světa na dveře nejlepší dvacítky.

V "živém" žebříčku je průběžně na dvacáté příčce, ale může ji ohrozit další náctiletá semifinalistka Amanda Anisimovová z USA. V hodnocení letošní sezony, kterému vládnou jiné české tenistky Petra Kvitová a Karolína Plíšková, se průběžně posunula na devátou příčku, tedy těsně za postupovou osmičku pro Turnaj mistryň.

Osmadvacetileté Kontaové se podařil průlom na Roland Garros, kde při předchozích čtyřech startech v hlavní soutěži nevyhrála ani zápas. V semifinále grandslamu je potřetí, ale na Australian Open 2016 ani ve Wimbledonu 2017 do finále nepostoupila.

Vondroušová už má stejně jako ostatní semifinalistky a semifinalisté jistých 590.000 eur (15,1 milionu korun) před zdaněním. Poražení finalisté si vydělají dvojnásobek a pro šampiony je určeno 2,3 milionu eur (59 milionů korun).

Devatenáctiletá Češka si tak díky úspěšnému tažení v Paříži více než zdvojnásobí letošní příjem z prémií. Za poměrně úspěšných pět měsíců roku 2019, během nichž hrála dvě finále a postoupila do čtvrtfinále velkých turnajů v Indian Wells, Miami a Římě, si vydělala 631.690 dolarů (14,4 milionu korun). Na grandslamu Vondroušová zatím brala nejvíce na loňském US Open, kde za osmifinále inkasovala 266.000 dolarů (šest milionů korun).

Její semifinálová soupeřka Johanna Kontaová rovněž od začátku roku nevydělala tolik jako za dva týdny v Paříži. Její letošní příjmy do Roland Garros byly 570.864 dolarů. Osmadvacetiletá Britka si na French Open výrazně přilepšila poprvé v kariéře. Při předchozích čtyřech startech v hlavní soutěži vždy vypadla v prvním kole, což ji za období 2015 až 2018 přineslo dohromady 132.000 eur. Za letošek bude mít minimálně čtyř a půl násobek.

V ženské a mužské dvouhře jsou totožné prémie. V hlavní soutěži se mezi 128 hráčů nebo hráček v každém pavouku rozdělí po 16,28 milionech eur.

Impozantní Vondroušová. Svět nadšeně hltá novou značku Czech Made, Plíšková už ví Impozantní Vondroušová. Svět nadšeně hltá novou značku Czech Made, Plíšková už ví Prohlédněte zde
reklama