reklama

Wozniacká chřadne, její otec viní WTA: Je to groteska, nesmí brát ani vitaminy

Caroline Wozniacká. Caroline Wozniacká. autor: Reuters
Caroline Wozniacká zažívá jedno z nejhorších období své veleúspěšné kariéry. Dánská tenistka v lednu v Melbourne nezvládla obhajobu svého premiérového grandslamového titulu a s Australian Open se rozloučila ve třetím kole po porážce od Marie Šarapovové. Od té doby kvůli zdravotním problémům neodehrála jediný soutěžní zápas.

Osmadvacetiletá hráčka nyní toužebně vyhlíží návrat na kurty na prestižních a tradičních amerických turnajích v Indian Wells a Miami. 

Jak ale v nedávném rozhovoru prozradil její otec a trenér v jedné osobě Piotr Wozniacki, uplynulé týdny se rozhodně nenesly v pohodovém duchu a nad tím, jak bude jeho dcera fyzicky připravena, visí velký otazník.

Rodačku z Odense citelně oslabilo především revma, které se zčistajasna objevilo během druhé poloviny loňské sezony. Wozniacká vypověděla, že v některých okamžicích ani nebyla schopná zvednout ruce nad hlavu. "Ze začátku to byl šok. Cítíte se jako ten největší sportovec široko daleko a najednou se musíte vyrovnat s tímhle," prohlásila.

Dánka nakonec nepříjemnou artritidu překonala a do nové sezony vstupovala zdravá a plná optimismu. Jenže po Australian Open její oslabené tělo opět řeklo ne. Wozniackou poslalo zpět do kolen virové onemocnění, jehož léčení si pak vyžádalo až nečekaně mnoho času.

A otec Piotr z těžkostí obvinil tenisovou organizaci WTA. Šestapadesátiletý bývalý polský fotbalista si nebral servítky a v rozhovoru pro dánskou televizi TV2 popsal fungování ženské asociace jako "grotesku". Podle něj léčba neprobíhala tak rychle kvůli přísným antidopingovým pravidlům.

"WTA jen vytváří samé překážky, které komplikují návrat," prohlásil. "Podle jejich pravidel si hráčky nemohou vzít vitaminy od firem, které nemají s asociací sponzorský vztah," konkretizoval Wozniacki své obvinění.

Federer se znovu zapsal do historie. V Dubaji získal jubilejní 100. turnajový titul Federer se znovu zapsal do historie. V Dubaji získal jubilejní 100. turnajový titul Čtěte zde

Dále popsal velký strach své dcery z toho, aby náhodou nevzala zakázanou látku. "A tak raději nebrala nic. Mohli jsme jen sedět a čekat, až se uzdraví. Přitom všichni dobře víme, jak moc by pro ni byl vitamin C prospěšný. Jenže vzhledem k současným pravidlům ho nesměla brát. Naprosto groteskní situace," nechal se slyšet úspěšný trenér.

Asociace WTA na jeho slova zareagovala. V dopise zaslaném dánské televizní stanici zopakovala rigidní stanovisko: "Na základě klinických výsledků je každý sportovec vhodně ošetřen podle osvědčených postupů."

Bývalá světová jednička Wozniacká vstupovala do sezony jako světová trojka, nyní už ale její jméno figuruje na třinácté pozici. 

Nadvláda trvá. Kvitová vévodí sezoně, z bitvy Češek může vzejít nová královna Nadvláda trvá. Kvitová vévodí sezoně, z bitvy Češek může vzejít nová královna Prohlédněte zde
reklama