reklama
17:15 • US Open • 1. kolo
2:0
6:1 6:4
Tenis, New Haven 2018, Petra Kvitova
Petra Kvitová
US Open: Yanina Wickmayerová
Yanina Wickmayerová

Vítejte u online přenosu z utkání 1. kola US Open mezi Petrou Kvitovou a Yaninou Wickmayerovou. Zápas začne v úterý 28. srpna v 17:15.

Petra Kvitová zatím prožívá velmi dobrou sezónu a drží momentálně 5. příčku ve světovém žebříčku. Ačkoliv se jí na Grand Slamech letos vůbec nedaří, tak má na svém kontě již pět titulů. Přemožitelku nenašla v Petrohradu, Dauhá, Praze, Madridu a Birminghamu. Jejím letošním nejlepším grandslamovým výsledkem se stalo třetí kolo na French Open. Na americké tour roku 2018 zatím dosáhla největšího úspěchu v Cincinnati, kde nestačila až v semifinále na Kiki Bertensovou.

Na posledním podniku v New Havenu ovšem musela vzdát čtvrtfinále se Španělkou Suarez-Navarrovou kvůli zranění ramene, ale věřme, že se do posledního Grand Slamu roku stihla dát dohromady.

Yanina Wickmayerová je až 94. hráčkou světa a letos stále čeká na svůj první titul. Nejblíže k němu měla na challengeru v čínském Čeng-čou, ve kterém vypadla v semifinále na raketě domácí tenistky Wangové. Antuková část z její strany nebyla příliš úspěšná a nejdále se dostala do čtvrtfinále challengeru v An-Ningu. Na trávě si poté připsala další čtvrtfinálovou účast na turnaji ITF v Surbitonu a také třetí kolo Wimbledonu.

Po přechodu zpět na tvrdý povrch však zatím nezažívá dobré časy. V Montrealu neprošla přes kvalifikaci a naposledy se představila na kurtech na podniku ITF ve Vancouveru, kde se jí maximem stalo druhé kolo.

Poslední tři vzájemná utkání

19.6.2013 (Tráva) Wickmayerová - Kvitová 2:1

5.5.2016 (Antuka) Kvitová - Wickmayerová 2:1

27.6.2011 (Tráva) Kvitová - Wickmayerová 2:0

Úvodní den US Open byl z pohledu českých tenistek velmi vydařený. Hned čtyři z pěti hráček dokázaly proklouznout do druhého kola.

Prohlédněte si dosavadní výsledky US Open a také jeho další program.

Obě hráčku jsou již přítomny na dvorci, kde právě probíhá předzápasová rozcvička. Duel tedy za malou chvíli začne a jako první bude podávat Petra Kvitová.

0:0

Utkání právě začalo.

15:0

Česká hráčka začíná skvěle a duel otevírá esem ven z kurtu.

30:0

Poté se Petře povedl servis na téčko, který Wickmayerová trefila rámem rakety a return dopadl do deblového koridoru.

40:0

Opět si Kvitová pomohla dobrým podáním a následně return soupeřky za síť uklidila s přehledem po lajně.

1:0 Petra Kvitová získává gem

Druhé eso zápasu uzavírá tuto hru, kterou česká tenistka v pohodě zvládla bez ztráty fiftýnu.

0:15

Yanina se ani teď nedočkala prvního bodu. Do výměny se sice dostala, ale po chvíli vyhodila bekhend od základní lajny.

0:30

Úder Kvitové velmi těsně lízl lajnu a Wickmayerová poté hrála do sítě. Vzala si ještě challenge, která dobrý míč Kvitové jen potvrdila.

15:30

Nyní se už Yanina dočkává prvního fiftýnu. Po dobrém úderu přešla na síť a pokus o prohoz v podání Kvitové skončil v zámezí.

30:30

Belgičanka posléze opět Petru přetlačila a postupně se vydala znovu k síti. Kvitová následně poslední úder nedostala na polovinu soupeřky.

30:40

Vzápětí ovšem dobře returnovala a Wickmayerová v podřepu pálí do sítě. Brejkbol pro českou hráčku.

2:0 Petra Kvitová získává gem

Výborný začátek Petry Kvitové. Její soupeřka nyní znovu nevměstnala bekhend od základní lajny do kurtu a první brejk je tak velmi brzy na světě.

15:0

Petra posléze vytasila výborný winner z forhendu do rohu dvorce, kde Belgičanka nemohla v žádném případě být.

30:0

Posléze Češka tasí skvělý servis, kterým si otevřela kurt, do jehož nekryté poloviny také posadila vítězný forhend.

Radomír Fukala
28. 8. 2018
reklama