reklama
13:30 • Eastbourne • Finále
2:0
6:1 6:4
WTA Premier - Eastbourne International
Karolína Plíšková
Angelique Kerberová na turnaji v Eastbourne 2019
Angelique Kerberová
  • Sedmadvacetiletá rodačka z Loun ladí formu na Wimbledon. V Birminghamu sice podlehla sestře Kristýně, ovšem v Eastbourne porazila Gasparjanovou, Mertensovou i Alexandrovovou ve dvou setech a má ideální příležitost po třech letech turnaj opět vyhrát.
  • Jednatřicetiletá Němka hraje letošní druhý turnaj na travnatém povrchu, v tom prvním v Mallorce do finále jen těsně neproklouzla.V Eastbourne se ji daří, stejně jako Plíšková neztratila ani set, do finále navíc postoupila díky zdravotním problémům soupeřky bez boje.

Dobrý den, vítejte u online přenosu z finále tenisového turnaje v Eastbourne, v němž se utkají Karolína Plíšková a Angelique Kerberová. Zápas začne v sobotu po 13:30.

Karolína Plíšková se na okruhu WTA pohybuje od roku 2009. Během své dosavadní kariéry dokázala získat třináct titulů, pět jich přidala ve čtyřhře. Momentálně se nachází na 3. příčce žebříčku WTA, přičemž nejlépe klasifikovaná byla v žebříčku WTA v roce 2017, kdy ženskému singlu, co se týče umístění, kralovala.

Plíšková dokázala v letošní sezóně získat již dva tituly, jeden na tvrdém povrchu v Brisbane, druhý zapsala na antuce v Římě.

Česká tenisová jednička se turnaje v Eastbourne zúčastňuje počtvrté v kariéře, před dvěma lety jej dokázala dokonce vyhrát, o rok před tím se dostala do finále. V cestě za letošním celkovým vítězstvím zatím v předchozích třech zápasech neztratila ani set, navíc si počínala opravdu suverénně a má tak skvěle nakročeno k cestě na zlatý trůn.

Karolína Plíšková

Česká republika

WTA: 3.

Věk: 27 let (21. 3. 1992)

Držení rakety: P

Výška: 186 cm

Váha: 72 kg

Angelique Kerberová se turnaje na okruhu WTA zúčastnila poprvé v roce 2003. Doposud se jí povedlo získat dvanáct titulů, z nichž hned 3 byly na grandslamech. Vyhrát zatím nedokázala pouze French Open. V současné chvíli jí náleží pátá příčka žebříčku, stejně jako Plíšková se jí podařilo na čas dosáhnout také prvního místa (2016).

Němka letos uspěla pouze na týmovém turnaji Hopman Cup, v ženském singlu došla nejdále do finále, a to na turnaji v Indian Wells.

Německá jednička zapisuje na turnaji v Eastbourne, stejně jako její česká soupeřka, čtvrtou účast, přičemž hned při své první účasti v roce 2014 se dostala do finále. Letošním ročníkem proplouvá bez ztráty kytičky, do finále navíc postoupila bez boje, měla den volna navíc, a to ji může hrát do karet.

Angelique Kerberová

Německo

WTA: 5.

Věk: 31 let (18. 1. 1988)

Držení rakety: L

Výška: 173 cm

Váha: 68 kg

Vzájemné zápasy:

Plíšková se s Kerberovou střetla již jedenáctkrát a pouze ve čtyřech případech byla úspěšnější česká tenistka.

Hned čtyři ze vzájemných zápasů byly finálové. V roce 2015 se ve dvou případech radovala z titulu německá tenistka, o rok později byla úspěšnější Plíšková a doposud zřejmě největší bitvu, finále US Open v roce 2016, dokázala ve třech setech urvat Kerberová.

Poslední vzájemné měření sil proběhlo loni v rámci Fed Cupu, kde ze semifinálového souboje vyšla vítězně současná česká jednička.

Karolína Plíšková proplouvá pavoukem turnaje v Eastbourne opravdu hladce. Zvládne i krok nejtěžší a po třech letech turnaj opět ovládne?

Plíšková se během turnaje může opírat o skvělý servis. Během cesty do finále vyhrála po prvním podání 82% bodů, o servis přišla jedinkrát a celkově ztratila pouhých 14 gemů.

Obě hráčky nastupují za potlesku diváků na centrální kurt a budou absolvovat předzápasové rozehry. Dá se očekávat mírné, přibližně desetiminutové zpoždění začátku utkání.

Kerberová měla po hodu mincí právo volby a zvolila si příjem. Na servisu tedy začne Plíšková.

Umpirový rozhodčí ohlašuje poslední dvě minuty rozehrávky a zápas tak za malou chvíli začne!

Utkání právě začalo.

15:0

Perfektní forhend do rohu kurtu, který Kerberová odvrací až za základní lajnu.

15:15

Bekhendový úder Plíškové byl až příliš dlouhý a končí v autu.

30:15

Karolína si pomohla perfektním servisem, který Němka sice odvrátila, avšak na síti byla poté Češka neomylná.

40:15

Další skvělý servis do středu. Plíšková zakončuje výměnu forhendovým winnerem.

1:0. Karolína Plíšková získává gem.

I další servis se Karolíně povedl a return Kerberové dopadl až za základní čáru.

15:0

Nyní došlo k velké bitvě na síti, ze které vychází vítězně Plíšková, která zvolila skvělý úder na opačnou stranu, než stála Kerberová.

30:0

Další fiftýn pro českou hráčku. Kerberová trefuje pásku.

30:15

Plíšková teď byla v hluboké defenzivě a soupeřka toho dokonale využila. Vítězný úder z forhendu a snížení stavu gemu.

reklama