reklama
17:10 • US Open • 1. kolo
2:0
6:2 6:1
Karolína Plíšková na turnaji v Torontu
Karolína Plíšková
Magda Linetteová na Sparta Prague Open 2014
Magda Linetteová

Hezké odpoledne, vítejte u online přenosu z utkání 1. kola tenisového US Open mezi Karolínou Plíškovou a Magdou Linetteovou. Zápas začne v 17:10.

Česká i světová jednička Karolína Plíšková vstupuje do zápasu prvního kola s vědomím, že dvě konkurentky v boji o post tenisové královny zaváhaly. Především nejbližší pronásledovatelka Simona Halepová, která podlehla Marii Šarapovové. Pro Češku to ale nepředstavuje žádnou změnu. Aby si titul tenisové královny udržela, potřebuje projít minimálně do finále. První překážkou je Polka Magda Linetteová.

"Snažím se si ten tlak nepřipouštět, ale je to samozřejmě rozdíl. V každém zápase jsem favorit, ale nevadí mi to. Tlak je vlastně výsada. Když budu padesátá, žádný tlak na mě nebude," řekla Plíšková před turnajem Eurosportu.

Dnes po 17 hodině se postaví Polce Magdě Linetteové, až 72. hráčce světa. Ani z tohoto pohledu není moc soupeřek, které si mohla Plíšková pro první kolo přát. Tenistku z Poznaně už prověřila v kariéře pětkrát a ve čtyřech případech z těchto klání vyšla jako vítězka. Jediná prohra už má navíc pět let staré datum.

Linetteová není v pětadvaceti letech na okruhu neznámým pojmem, už má na kontě i jeden titul z Číny. Na větší průlom žebříčkem ovšem stále čeká. "Magda je skromná. Má dobrou hru, ale nedívá se vysoko. Jakmile začnete přemýšlet o tom, že chcete do konce roku být do první padesátky, nikdy toho nedosáhnete," říká o své svěřenkyni chorvatský trenér Izo Zunič.

Úvodním den US Open jsme mohli v akci vidět čtveřici českých tenistů. Nejvíc pozornosti bylo upřeno na Petru Kvitovou. Ta nakonec po dvou těsných setech přehrála bývalou jedničku Jelenu Jankovičovou ze Srbska. Do druhého kola prošla i Kristýna Plíšková, která přehrála Japonku Egučiovou. Zato Tereza Martincová uhrála při své premiéře na grandslamovém turnaji proti Garciaové z Francie jedinou hru. Ven ze hry je i Jiří Veselý, který nestačil ve třech setech na Bornu Čoriče z Chorvatska.

Zápas Plíškové bude prvním zápasem na největším tenisovém stadionu světa Artur Ashe Stadium. Včera na tomto kurtu například uspěla Maria Šarapovová, která zaskočila již zmíněnou druhou nasazenou Simonu Halepovou. 

Obě hráčky jsou již na kurtu, po krátké rozehrávce utkání začne. Start zápasu můžeme čekat zhruba v 17:15. 

Zápas začíná, na servisu odstartuje česká tenistka. 

15:0

První bod po chybě Polky získává česká jednička. 

30:0

Hned na to přidává své první eso. 

40:0

Forhend z plného běhu po čáře dopadl těsně před základní čáru a Linetteová na něj nestačila. 

40:15

Přišla i první dvojchyba zápasu. 

40:30

Po příliš dlouhém bekhendu Plíškové první gem ještě pokračuje. 

1:0 Plíšková získává gem

První podání česká tenistka udržela. 

15:0

Linetteová poprvé vede, Plíšková poslala forhend do pásky. 

15:15

Výborný křižný bekhend Plíškové pod ostrým úhlem znamenal ukončení výměny. 

30:15

Polka si vynutila chybu české hráčky. 

30:30

Vítězný return světové jedničky. 

30:40

Po chybě Linetteové z bekhendu je tady první brejkbol. 

Tomáš Chudý
29. 8. 2017
reklama