reklama
16:30 • Wimbledon • Čtvrtfinále
2:0
7:6 6:1
Barbora Strýcová na Wimbledonu 2018
Barbora Strýcová
Wimbledon 2018:  Johanna Kontaová
Johanna Kontaová
  • Třiatřicetiletá rodačka z Plzně svými výsledky na letošním Wimbledonu příjemně překvapuje. Již stihla dorovnat své maximum, čtvrtfinále z roku 2014.
  • Osmadvacetiletá Britka s australsko-maďarskými kořeny se pokusí navázat na úspěšný ročník 2017, kdy se probojovala až do semifinále.

Hezké odpoledne, vítejte u sledování online přenosu z wimbledonského čtvrtfinále. V ženské dvouhře se o vylepšení kariérního maxima pokusí Barbora Strýcová. Ta se v boji o semifinále utká s Johannou Kontaovou. Zápas začne přibližně v 16:30.

Barbora Strýcová se na okruhu WTA pohybuje od února 2003. Momentálně se nachází na 54. příčce ženského žebříčku, přičemž její nejlepší kariérní postavení představovala 16. příčka, a to v lednu 2017. Strýcová získala na okruhu 2 tituly, její doménou je však debl, ve kterém vyhrála na okruhu WTA již 26 turnajů.

Pro ostřílenou českou hráčku je to letos již 17. účast na turnaji. Právě v tomto ročníku dokázala prozatím vyrovnat své kariérní maximum, které doposud představovalo čtvrtfinále z roku 2014.

Česká tenistka hladce porazila Ukrajinku Curenkovou, Němku Siegemundovou, poté se postarala o obrovské překvapení, když ve dvou setech vyzrála na Holanďanku Bertensovou, v posledním kole pak otočila zápas s Belgičankou Mertensovou.

Barbora Strýcová

Česká republika

WTA (čtyřhra): 5.

Věk: 33 let (28. 3. 1986)

Držení rakety: P

Výška: 164 cm

Váha: 60 kg

Johanna Kontaová, Britka australsko-maďarského původu, je profesionálkou od roku 2008. V současné chvíli okupuje 14. příčku ženského žebříčku, nejlíp klasifikována byla v červenci roku 2017, kdy se vyšplhala na čtvrté místo. Na turnajích WTA doposud získala 3 tituly.

Britka se turnaje zúčastňuje poosmé, nejlepšího výsledku dosáhla před dvěma lety, kde v semifinále podlehla Venus Williamsové.

Britská jednička absolvovala v cestě do čtvrtfinále již dvě třísetová utkání. V tom posledním otočila nepříznivý stav s Petrou Kvitovou, set s Němkou uhrála také Američanka Stephensová. S Kateřinou Siniakovou a Rumunkou Bogdanovou si Kontaová poradila ve dvou setech.

Johanna Kontaová

Velká Británie

WTA: 18.

Věk: 28 let (17. 5. 1991)

Držení rakety: P

Výška: 180 cm

Váha: 70 kg

Barbora Strýcová po vítězném osmifinále neskrývala radost. Za nepříznivého stavu se začala maximálně koncentrovat a utkání po velkém boji dotáhla do vítězného konce. Dnes má jedinečnou příležitost poprvé v kariéře na Wimbledonu postoupit až do semifinále.

Vzájemné zápasy:

Česká deblová specialistka vyzve Němku teprve podruhé v kariéře. Na turnaji v Tokiu před necelými dvěma lety byla na tvrdém povrchu úspěšnější Strýcová, která dokázala po dvouapůlhodinové bitvě vyhrát 2:0 na sety.

Obě hráčky nastoupily za potlesku na centrální kurt. Poté si vzala slovo umpirová rozhodčí, která také provedla hod mincí, po němž měla právo volby česká hráčka. Ta na úvod čtvrtfinálového zápasu volí příjem.

Byly ohlášeny poslední 3 minuty do konce rozehrávky. Utkání za malou chvíli začne.

Utkání právě začalo!

0:15

Kontaovou mírně rozhodil zásah pásky. Nakonec situaci ustála a posléze zahrála dobrý stopvolej, který Strýcová nedoběhla.

0:30

Čopovaný bekhend posílá Bára pouze do sítě.

15:30

Britka vyrábí nevynucenou chybu, její bekhend byl dlouhý.

30:30

A další chyba. Kontaová poslala míček z forhendu do protipohybu soupeřky, míček se ale do dvorce pro dvouhru nevlezl.

40:30

Třetí nevynucená chyba v řadě! Britka měla dvě dobré možnosti výměnu ukončit, Češka však míček vždy doběhla, odehrála a počkala si na chybu soupeřky. Brejkbol.

40:40

Proti tvrdému bekhendu z téčka neměla Strýcová žádnou šanci zasáhnout.

40:A

Česká tenistka chtěla zahrát čopovaný bekhend na základní lajnu a po něm rychle spěchat na síť. To bylo zbytečné, míček dopadl až za čáru.

0:1. Johanna Kontaová získává gem.

Zřejmě špatný odraz Strýcovou rozhodil a její bekhend se odrazil od země ještě na její půlce.

0:15

Nevynucená chyba, forhend české hráčky trefil pásku.

0:30

Kontaová zahrála nepříjemný, středně dlouhý return, který Bára nedokázala odvrátit.

reklama