12:15 • O pohár prezidenta ČTS • Semifinále
Barbora Strýcová v semifinále Wimbledonu 2019
Barbora Strýcová
Karolína Muchová na turnaji O pohár prezidenta ČTS
Karolína Muchová

Pěkné středeční dopoledne, vítejte u druhého semifinále tenisového turnaje O pohár prezidenta ČTS. V pražské Stromovce se utká Barbora Strýcová s Karolínou Muchovou. Utkání začne ve 12:15.

Třídenní turnaj O pohár prezidenta Českého tenisového svazu pokračuje ve čtvrtek semifinálovými zápasy. Barbora Strýcová v tom první vyzve Karolínu Muchovou a odpoledne změří síly Petra Kvitová s Kateřinou Siniakovou. Ženská čtvrtfinále se obešla bez překvapení, dál postoupily favoritky.

Barbora Strýcová uvažovala poslední dobou o konci kariéry, ale po vynikající sezoně v minulém roce pokračuje dál. Plzeňská rodačka vloni dokráčela až do semifinále Wimbledonu a ve čtyřhře tento grandslamový turnaj spolu se Sie Šu-wej ovládla. Stala se deblovou světovou jedničkou, s Tchaj-wankou si zahrály také finále Turnaje mistryň.

Start nového ročníku zkušené tenistce ve dvouhře tolik nevyšel. Na Australian Open skončila hned v prvním kole a na jiných turnajích nevyhrála více než jedno utkání. Než sezonu zastavila koronavirová krize, měla Strýcová bilanci tří výher a pěti porážek. V turnaji O pohár prezidenta ČTS narazila ve čtvrtfinále na patnáctiletou Lindu Fruhvirtovou a obrovský talent českého tenisu zdolala bez větších obtíží poměrem 6:1 a 7:6.

Barbora Strýcová rozjela během koronavirové pauzy na Instagramu vlastní talk show U Baru. Po Jaromíru Jágrovi bude tento týden zpovídat Petru Kvitovou.

Česká republika

WTA: 31.

Věk: 34 let (28. 3. 1986)

Držení rakety: pravé

Výška: 164 cm

Váha: 60 kg

Také Karolína Muchová prožila vloni skvělou, ba až průlomovou sezonu. Zahrála si finále turnaje WTA v Praze, první titul pak získala v září v Soulu. K tomu ještě připočítejte čtvrtfinále Wimbledonu a není divu, že v říjnu figurovala třiadvacetiletá tenistka z Olomouce na začátku třetí desítky světového žebříčku.

Jenže ani u Muchové neproběhl začátek roku 2020 podle představ. V Melbourne došla jen do druhého kola a po Australian Open ukončila spolupráci se slovenským trenérem Emilem Miškem. Několik zápasů pak odehrála Muchová bez oficiálního kouče, než se dohodla s Davidem Kotyzou. Na kurtech Sparty ve Stromovce začala po dlouhé pauzy hladkou výhrou 6:3, 6:4 nad Kristýnou Plíškovou.

Karolína Muchová zazářila mimo kurty jako zpěvačka a nadaná hudebnice.

WTA: 26.

Věk: 23 let (21. 8. 1996)

Výška: 180 cm

Přestože ženy hrají svůj turnaj na jiném kurtu než muži, dnešní utkání na sebe budou plynule navazovat. Proto Strýcová s Muchovou čekají, až na antukovém dvorci skončí zápas Zdeňka Koláře s Vítem Kopřivou. Pak nastoupí obě hráčky na kurt s tvrdým povrchem. Kolář vyhrál první set 6:3, v druhém prohrává 3:4 a půjde podávat.

Na okruhu WTA neodehrály Strýcová s Muchovou žádný vzájemný zápas. V české tenisové extralize se střetly dvakrát. Před čtyřmi lety vyhrála Strýcová 6:4, 4:6, 6:2 a Muchová jí vloni porážku vrátila. Zvítězila 6:4, 7:6.

Kolář porazil Kopřivu 6:3, 7:6 a postoupil do finále turnaje O pohár prezidenta ČTS. Za pár minut už by tedy měly začít Strýcová s Muchovou.

Obě tenistky už jsou na kurtu a rozehrávají se.

Hlavním rozhodčím utkání je Jan Carboch.

0:0

Utkání právě začalo.

15:0

Muchová si rychle uhrála první fiftýn zápasu.

30:0

Olomoucká rodačka rozběhala Strýcovou a došla si na síť pro jednoduchý vítězný volej.