2
6
4
6
Třiadvacetiletý levoruký tenista a juniorský mistr světa. V roce 2011 se stal prvním Čechem, který vyhrál juniorské Australian Open. Ve své dosavadní kariéře vyhrál na okruhu ATP World Tour jeden turnaj, na žebříčku ATP byl nejvýše klasifikován v dubnu 2015 na 35. místě.
Švýcarský dvaatřicetiletý tenista je držitelem titulů na Australian Open 2014, French Open 2015 a US Open 2016. Ve své dosavadní kariéře na okruhu ATP World Tour vyhrál patnáct turnajů. Zahrál si také semifinále Turnaje mistrů 2013, Turnaje mistrů 2014 a Turnaje mistrů 2015.

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze druhého kola turnaje v Monte Carlu, ve kterém se utká Jiří Veselý se Stanem Wawrinkou. Zápas začne po 11. hodině.

Jiří Veselý potvrdil ve svém úvodním zápase v Monte Carlu vzestup formy, když podruhé v jednom týdnu porazil Mischu Zvereva 7:6, 6:3. Pro světovou trojku Wawvrinku začíná turnaj dnešním zápasem.

Váha: 79 kg

Australian Open 2017 (Stan Wawrinka, čtvrtfinále)
Australian Open 2017 (Stan Wawrinka, čtvrtfinále) | Foto: Reuters

Třiadvacetiletý Veselý má na loňský turnaj v Monaku dobré vzpomínky, tenkrát přehrál ve druhém kole světovou jedničku Novaka Djokoviče. Uvidíme, zda se mu husarský kousek podaří i dnes proti dalšímu hráči ze samotného vrcholu žebříčku ATP.

Vzájemné zápasy

Veselý s Wawrinkou spolu v minulosti sehráli jeden zápas, bylo to na US Open v roce 2014. Utkání prvního kola grandslamu tehdy vyhrál Švýcar po setech 6:2, 7:6 a 7:6.

Bilance v sezóně 2017 na okruhu ATP

Jiří Veselý: 20 zápasů - 11 vítězství, 9 porážek

Stan Wawrinka: 19 zápasů - 14 vítězství, 5 porážek

Po 11. hodině dnes v Monte Carlu na jiném dvorci sehraje zápas druhého kola i další Čech. Tomáš Berdych změří síly s Němcem Tommym Haasem. O vývoji tohoto duelu Vám budeme podávat průběžné informace.

Tenisté jsou již na hracím dvorci a rozehrávají se.

Jako první se na servis postaví Wawrinka.

Zápas začíná!

15:0

Švýcar začíná přímým bodem.

30:0

Další přímý bod z podání.

40:0

Hned na úvod má Wawrinka tři gemboly po vítězném forhendu.

0:1 Stan Wawrinka získal gem!

Švýcar si bez problémů podržel čistou hrou svůj servis.

15:0

Výborně, Veselému se povedlo podání a z dalšího úderu zaznamenal winner.

15:15

Z rakety českého tenisty ale následuje nevynucená chyba.

15:30

Dvojchyba Veselého.

30:30

Return Wawrinky skončil v síti.

30:40

Výměnu od základní čáry Veselý pokazil, tefil síť. Wawrinka má brejkbol.

0:2 Stan Wawrinka získal gem!

Tak toto je nepříjemný začátek. Veselý vyhazuje míček ven z hracího dvorce a ztrácí svůj servis.

15:0

Veselý se po dobrém returnu dostal do výměna, následně ale opět zachyboval.

15:15

Chuť si Jirka spravuje vítězným forhendem do rohu kurtu.

30:15

Veselý se bránil, z těžké pozice ale trefil síť.

40:15

Další nevynucená chyba ze strany českého hráče.

40:30

Veselý se dostal do hluboké obrany, Wawrinka ale poněkud lehkovážně pokazil na síti snadnou smeč.

0:3 Stan Wawrinka získal gem!

Švýcar ale následně reaguje esem a první set má rozehraný velice slibně.

15:0

Wawrinka se dostal z obrany do útoku, forhendem ale přestřelil až za základní čáru.

30:0

Výborně. Veselý diktoval tempo výměny a nakonec donutil Wawrinku k chybě.

30:15

Return Wawrinky dopadl přesně na čáru a posléze Švýcar zahrál nechytatelný kraťas.

30:30

Křižný forhendový winner švýcarského tenisty.

40:30

Hrála se dlouhá výměna od základní čáry, Wawrinka nakonec trefil síť a Jirka má gembol.

1:3 Jiří Veselý získal gem!

Přímý bod z podání na závěr! Veselý snižuje, podávat jde Wawrinka.

0:15

Wawrinka zamířil k síti, tam se mu ale nepovedl bekhendový volej.

0:30

Švýcar trefil míček rámem, nadějný vstup Veselého do nového gemu.

0:40

No vida! Švýcar předvedl další lacinnou chybu a Jirka má rázem tři brejkboly!

2:3 Jiří Veselý získal gem!

Veselý trefil míček do pásky, od ní se odrazil míček nechytatelně na polovinu soupeře a Veselý si bere zpět ztracené podání!

V dalším utkání prohrává český tenista Tomáš Berdych v prvním setu s Tommym Haasem 1:3.

0:15

Veselý si nejdříve poradil s nepříjemném odrazem, posléze ale Wawrinka zahrál bekhendový winner.

15:15

Veselý přitlačil soupeře a ten v těžké pozici chybuje.

15:30

Škoda. Jirka útočil na winner, z forhendu ale jen těsně minul roh kurtu.

15:40

Švýcar nyní v plné kráse prokázal své kvality. Proti jeho prohozu neměl Veselý šanci.

2:4 Stan Wawrinka získal gem!

Wawrinka opět bere svému soupeři servis, Jirka nepřekonal síť.

15:0

Proběhla hezká výměna, Veselý ale poslal míček za základní čáru.

30:0

Přímý bod z podání.

40:0

Wawrinka má náběh k čisté hře.

2:5 Stan Wawrinka získal gem!

Přímý bod z podání. V další hře bude český tenista při svém podání pod tlakem.

0:15

Wawrinka poslal bekhendem míček podél čáry, Veselý se za ním jen ohlédl.

0:30

15:30

Veselý ale bojuje, nyní předvedl hezký útok, který zakončil úspěšným volejem.

30:30

Wawrinka trefil míček nečiště a trefil aut.

30:40

Wawrinka opanoval výměnu od základní čáry a má setbol.

2:6 Stan Wawrinka získal set!

Veselému se sice podařilo trefit první podání, Wawrinka ale kontroval fantastickým vítězným returnem a první sadu tak vyhrává poměrem 6:2.

V utkání s Haasem je Tomáš Berdych stále v první sadě o brejk pozadu a prohrává 2:5.

Začíná druhý set, podává Wawrinka.

15:0

Return českého tenisty se nevlezl do hracího dvorce.

30:0

Wawrinka si opět pomáhá servisem.

40:0

Wawrinka nyní nejdříve doběhl prasátko, míček poslal na polovinu soupeře a Veselý následně trefil síť.

Wawrinka začíná čistou hrou, Veselý se nyní vůbec nedostal do výměny.

0:15

Veselý přidává další nevynucenou chybu, neporadil si se špatným odrazem a trefil síť.

0:30

Wawrinka hraje ve velké formě, další vítězný return z bekhendu.

15:30

Veselý přitlačil na servisu, přímý bod.

15:40

Veselý při výměně od základní čáry nepřekonal síť, Wawrinka má dva brejkboly.

30:40

První nebezpečí odvráceno přímým bodem.

40:40

A opět si Jirka pomohl skvělým servisem, je tady shoda!

A:40

Wawrinka z forhendu neodhadl rozměry kurtu, Veselý má výhodu.

40:40

Veselý zahrál úder k základní čáře a spěchal k síti, Wawrinka ale vytáhl další skvělý prohoz.

A:40

Vítězný forhend Veselého do otevřené části dvorce.

1:1 Jiří Veselý získal gem!

Opět nastal stejný obraz hry, forhendový winner Veselého do rohu kurtu!

15:0

Wawrinka přitlačil svého soupeře a donutil ho k chybě.

30:0

Veselý z těžké pozice zahrál prohoz, míček však dopadl vedle postranní čáry.

40:0

Wawrinka zaznamenává bekhendový winner.

1:2 Stan Wawrinka získal gem!

Veselý se dobře bránil, na poslední forhend Wawrinky už ale neměl nárok. Následuje krátká přestávka a výměna stran.

Tomáš Berdych ztratil s Tommym Haasem první sadu poměrem 3:6.

15:0

Veselý se postavil na servis a začal přímým bodem.

30:0

Ani další return Wawrinky se do hracího dvorce nevešel.

30:15

Veselý si seběhl k síti, tam má ale dnes mizernou bilanci. Wawrinka jej opět dokázal prohodit.

40:15

Pomoc přichází ze servisu, přímý bod.

40:30

Podseknutý bekhend Veselého skončil v síti.

2:2 Jiří Veselý získal gem!

Českého tenistu v této hře podržel servis. Veselý srovnává.

15:0

Výměnu od základní čáry Veselý pokazil, bekhendem trefil aut.

30:0

Skvělý servis Wawrinky a následný winner do protipohybu Veselého.

40:0

Další bekhendový winner Švýcara do protipohybu soupeře.

2:3 Stan Wawrinka získal gem!

Eso na závěr. Wawrinka si i nyní svůj servis bez obtíží podržel a vede.

Tomáš Berdych teprve teď odstartoval druhý set. Po první sadě se nechával český hráč ošetřovat, lékař se zaměřil na jeho kotník.

15:0

Veselý začal skvěle a na síti uspěl se svou nechytatelnou smečí.

30:0

Nyní vytáhl na světovou trojku kraťas, se kterým si Švýcar nedokázal poradit.

40:0

Výborně. Veselý konečně dokázal odvrátit prohoz Wawrinky, další prohoz Švýcara skončil v autu.

40:15

To bylo těsné, dělový forhend Veselého se dle názoru rozhodčího nevešel do hracího dvorce.

3:3 Jiří Veselý získal gem!

Wawrinka od základní čáry vyhazuje míček do autu. Veselý se drží a srovnává stav.

0:15

Wawrinka pokazil snadnější bekhend a trefil jen síť.

0:30

Nádhera! Veselý vytáhl překvapivý kraťas, Wawrinka se za ním ani nerozběhl!

15:30

Nyní si ale Švýcar došel k síti pro vítězný volej.

15:40

Wawrinka protestoval, že mu rozhodčí neuznal eso a z další výměny rozhozený Švýcar zachyboval. Veselý má brejkboly!

4:3 Jiří Veselý získal gem!

A nyní předvedl Wawrinka dvojchybu! Veselý poprvé v utkání bere soupeři servis a ve druhé sadě má navrch!

Tomáš Berdych vstoupil do druhé sady podrženým servisem a vede 1:0.

15:0

Jirka si na úvod nové hry připisuje přímý bod.

30:0

A následuje dokonce jeho druhé eso!

40:0

Veselý stále udržuje na servisu vysokou úroveň, přímý bod.

40:15

Wawrinka úspěšný na síti, na jeho bekhend Veselý neměl nárok.

40:30

Wawrinka stahuje, forhendový winner do rohu kurtu.

40:40

Veselý přichází o vedení 40:0, po dobrém returnu Wawrinky se Veselý netrefil do hracího dvorce.

A:40

Důležitou výměnu od základní čáry pokazil jako první Švýcar.

5:3 Jiří Veselý získal gem!

Veselý potvrzuje brejk z předchozího gemu! Wawrinka sice byl u jeho kraťasu včas, už ho ale nedokázal vrátit přes síť.

15:0

Na tvrdý servis Wawrinka navázal forhendovým winnerem.

30:0

Další winner od Švýcara z forhendové strany.

40:0

Wawrinka v této hře dále předvádí skvělé údery, tentokrát výměnu ukončil winnerem z bekhendu.

40:15

Švýcar se přibržďuje nevynucenou chybou.

5:4 Stan Wawrinka získal gem!

Další komplikace už ale Švýcar v této hře nepřipustil. Veselý bude po výměně stran podávat na vítězství ve druhé sadě.

Berdych zaznamenal ve druhé sadě s Haasem brejk a vede 2:1. Český tenista se staví na servis.

0:15

Do klíčové hry vstoupil lépe Švýcar. Veselý byl příliš pasivní, čehož Wawrinka využil a zaznamenal další winner.

15:15

Veselý zaútočil k síti, prohoz Wawrinky dolétl naštěstí do autu.

30:15

S razantním servisem Veselého si Wawrinka neporadil.

40:15

Wawrinka napálil svůj forhend do sítě a Veselý má dva setboly!

6:4 Jiří Veselý získal set!

Výborně! Jirka ukončil druhou sadu přímým bodem a je zpět v utkání! Zápas rozhodne závěrečný set!

Začíná třetí set.

0:15

Wawrinka vstupuje do třetí sady nevynucenou chybou.

15:15

Rázem ale Švýcar po chybě Veselého srovnává.

30:15

Veselý z bekhendu vyhazuje míček z hracího dvorce.

40:15

Jirka napálil forhend rámem, míček dopadl daleko za základní čáru.

Švýcar ukončil výměnu forhendovým winnerem.

15:0

Veselý zakončil dlouhou výměnu forhendem do rohu kurtu!

30:0

Veselý byl aktivní, Švýcar se musel bránit a nakonec zachyboval.

40:0

Prohoz namířil Wawrinka pouze do sítě, Veselý má tři gemboly.

Čistá hrá! Veselý zakončil gem přímým bodem.

15:0

Nevynucená chyba Veselého.

15:15

Wawrinkovi se povedl servis, následně ale poslal forhend vedle postranní čáry.

30:15

Švýcar si spravuje chuť winnerem do rohu kurtu.

40:15

Veselý se dobře bránil, jeho bekhendový prohoz se ale do hracího dvorce nevešel.

Wawrinka byl nucen hrát z obtížné pozice, i tak ale z ní dokázal vyčarovat bekhendový winner, za kterým se Veselý jen ohlédl.

Blízko k závěrečné sadě má rovněž Tomáš Berdych. Ten po ztraceném prvním setu vede v tom druhém nad Haasem 4:1 a má dva brejky k dobru.

0:15

Veselý se propracoval do výhodné pozice, posléze ale český tenista zachyboval, poslal míček do sítě.

0:30

Nepříjemná situace pro českého tenistu, Veselý provedl dvojchybu.

0:40

Další nevynucená chyba Veselého, Wawrinka má tři brejkboly.

1:3 Stan Wawrinka získal gem!

Veselému se tento gem vůbec nevydařil. Po sérii chyb mu bere Wawrinka servis.

0:15

Wawrinka zaznamenává nevynucenou chybu.

15:15

Následně ale zachyboval i Veselá, který napálil míček do sítě.

30:15

Wawrinka přečetl kraťas Veselého a zahrál přesně k základní čáře.

40:15

Nepovedený return českého hráče.

40:30

Také Wawrinkovi se nyní kraťas nevydařil podle jeho představ, míček nepřekonal síť.

40:40

Výborně. Veselý zareagoval včas na odraz míčku od pásky a poslal jej mimo dosah Wawrinky.

A:40

Wawrinka má po jeho křižném vítězném bekhendu výhodu.

1:4 Stan Wawrinka získal gem!

Return Veselého dopadl vedle postranní čáry. Wawrinka potvrzuje brejk a vede 4:1.

Tomáš Berdych ovládl druhý set s Haasem jednoznačným poměrem 6:1a vybojoval si rozhodující set.

15:0

Wawrinku zradil na returnu odraz a poslal míček do sítě.

30:0

Veselý se trefil z forhendu do otevřené části dvorce.

40:0

Eso Jiřího Veselého!

2:4 Jiří Veselý získal gem!

Po esu následuje přímý bod, Veselý snižuje.

0:15

Veselý si počkal od základní čáry na chybu Wawrinky.

15:15

Následně si ale Švýcar pomáhá servisem.

30:15

Dělový forhend Wawrinky do otevřené části dvorce.

40:15

Veselý se z obtížné situace trefil jen do sítě.

Eso na závěr. Wawrinka opět odskakuje Veselému na rozdíl tří her. Veselý si v dalším gemu musí svůj servis podržet.

0:15

Veselý nedokázal ubránit síť, prohoz Wawrinky jen ztečoval raketou do autu.

15:15

Nyní ale Veselý svého soupeře přehrál a donutil jej k chybě.

15:30

Veselý nepovedeným lobem nahrál Wawrinkovi na smeč, kterou Švýcar zkušeně proměnil.

15:40

Veselý seběhl k síti, Wawrinka ale zareagoval lobem a s ním si Veselý nedokázal poradit. Wawrinka má dva mečboly.

2:6 Stan Wawrinka vítězí!

Veselý ukončuje zápas dvojchybou, Stan Wawrinka postupuje do dalšího kola.

Jiří Veselý sehrál s favoritem vyrovnaný jen jeden set, když ve druhé sadě český tenista přehrál Wawrinku 6:4. V té první a třetí se ale Veselý nevyvaroval zbytečných chyb, čehož světová trojka využila a po celkové výhře 6:2, 4:6 a 6:2 postupuje do dalšího kola. Jiří Veselý v turnaji končí, musí ho alespoň těšit vyhraný set nad hráčem svěrové úrovně.

V dalším utkání druhého kola turnaje v Monte Carlu hraje Tomáš Berdych v rozhodujícím setu s Tommym Haasem 1:2, oba dva tenisté si drží svůj servis.

Konečný výsledek utkání můžete po jeho skončení očekávat na našich stránkách.

Ode mne to je pro tuto chvíli vše, přeji hezký zbytek dne.