reklama

Zkolaboval jí telefon, nemohla spát. Tenisová popelka v Paříži pobláznila Mexičany

Renata Zarazúová. Renata Zarazúová. autor: Reuters
Dvacet let se žádné hráčce z Mexika nepovedlo vyhrát zápas na tenisovém grandslamu. Není divu, že Renatě Zarazúové v Paříži na letošním French Open úplně zkolaboval telefon, když po úspěšné kvalifikaci prošla i do druhého kola antukového svátku.

"Senzace! Bude vzorem pro všechny," takové titulky se šíří mexickými médii poté, co Zarazúová prošla už do druhého kola French Open.

"Nedal bych je ani rozkousat psovi." Nové míče budí vášně, tenisté se bojí zranění "Nedal bych je ani rozkousat psovi." Nové míče budí vášně, tenisté se bojí zranění Prohlédněte zde

V open éře tenisu se to povedlo jen čtyřem Mexičankám a od poslední takové výhry uběhly hned dvě dekády.

"Moc to pro mě znamená, není to jen výhra, je to mnohem víc. Já tady v Paříži žiju svůj sen. Chci si užít každý den, který tady strávím," nechala se slyšet Mexičanka.

Už po jejím postupu z kvalifikace se v Mexiku strhla pořádná mediální mela. "Měla jsem v telefonu tolik zpráv, že se úplně zasekl a vypnul. V noci jsem pak vůbec nemohla spát," přiznala Zarazúová.

Přesto původně 178. hráčka světa úvodní duel proti domácí Francouzce Else Jacquemotové vyhrála hladce ve dvou setech a v den svých 23. narozenin si zahraje proti ukrajinské hvězdě Elině Svitolinové.

Mexičané berou její zápis do historie jako důkaz, že i z téhle země může vzejít skvělý tenista.

"Je to složité, není to sport, který by tu měl velkou podporu, a podmínky tu jsou bídné. Renata by ale mohla být inspirací pro všechny mladé hráče," věří Angélica Gavaldónová, poslední mexická tenistka, která před dvaceti lety vyhrála utkání na Australian Open.

reklama