Český fotbalový reprezentant David Jarolím se podílel na vítězství Hamburku ve čtvrteční odvetě 3. kola Poháru UEFA s Nijmegenem, když připravil jedinou branku zápasu pro Ivicu Oliče.

Německý klub po výhře 3:0 z úvodního duelu potvrdil svůj jednoznačný postup do osmifinále. V něm se utká s Galatasarayem Istanbul, za který nastupuje Milan Baroš.

Čech versus Nedvěd: Pavel Nedvěd potvrdil konec kariéry, jeho Juve prohrál

Souboj Mourinha s Fergusonem skončil bez branek, k postupu má nejblíž Arsenal

Hamburk si chtěl doma především hlídat tříbrankový náskok z prvního duelu a hrozit z rychlých brejků, což se mu podařilo již v 9. minutě.

Jarolím zatáhl míč a posunul ho uličkou na nabíhajícího Oliče, pro kterého již nebylo problémem vstřelit šestý gól v soutěži. Další šance zůstaly nevyužity, a tak zápas skončil těsnou výhrou Hamburku. Jarolím odehrál v záloze celé utkání s kapitánskou páskou.

Hamburk proti Galatasaray

Hamburk v osmifinále narazí na Galatasaray, který si v dramatické bitvě poradil s Bordeaux, přestože vůbec nezvládl úvod zápasu. Již po 20 sekundách hry nakopl míč dopředu Diego Placente, stoper Fernando Meira míč nezasáhl a hostující útočník David Bellion dal jeden z nejrychlejších gólů v historii Poháru UEFA. V tu chvíli musel Galatasaray vstřelit minimálně dvě branky.

Na to mu stačil první poločas. Nejprve střelou z hranice vápna vyrovnal Arda Turan a za tři minuty Harry Kewell z 22 metrů trefil horní růžek branky. Jenže po změně stran na další zásah Ardy Turana odpověděli slepenými góly Fernando Cavenaghi a Marván Šammach a Bordeaux bylo opět blíže postupu. Ten mu vzal až dvě minuty před koncem Sabri Sarioglu tečovanou střelou po rohovém kopu.

Baroš aktivní, ale jen žlutá

Baroš patřil v útoku Galatasaraye k nejaktivnějším hráčům a několikrát mu chyběl jen krůček k brance, ale nakonec se zapsal do statistik jen žlutou kartou.

Výsledky zápasů Poháru UEFA:

Metalist Charkov - Sampdoria Janov 2:0 (2:0)

Branky: 30. Valjajev, 40. Jajá. Rozhodčí: Kircher (Něm.). První utkání 1:0, postoupil Metalist Charkov.

CSKA Moskva - Aston Villa 2:0 (0:0)

Branky: 60. Žirkov, 90.+2 Love. Rozhodčí: Brych (Něm.). První zápas 1:1, postoupilo CSKA.

Hamburk - Nijmegen 1:0 (1:0)

Branka: 9. Olič. Rozhodčí: Chapron (Fr.). První zápas 3:0, postoupil Hamburk.

St. Etienne - Olympiakos Pireus 2:1 (1:0)

Branky: 45. Payet, 58. Ilan - 75. González. Rozhodčí: Allaerts (Belg.). První zápas 3:1, postoupilo St. Etienne.

Deportivo La Coruňa - Aalborg 1:3 (1:3)

Branky: 38. Sergio - 41. Shelton, 44. Johansson, 45. Enevoldsen. Rozhodčí: Kelly (Ir.). ČK: 90.+2 Álvarez (La Coruňa). První zápas 0:3, postoupil Aalborg.

Tottenham - Šachtar Doněck 1:1 (0:0)

Branky: 55. Dos Santos - 86. Fernandinho. Rozhodčí: Tagliavento (It.). První zápas 0:2, postoupil Šachtar.

Manchester City - FC Kodaň 2:1 (0:0)

Branky: 73. a 80. Bellamy - 90.+3 Vingaard. Rozhodčí: Dereli (Tur.). První zápas 2:2, postoupil Manchester City.

Standard Lutych - Braga 1:1 (0:0)

Branky: 79. Mbokani - 89. Aguiar. Rozhodčí: Jakobsson (Isl.). První zápas 0:3, postoupila Braga.

Udine - Lech Poznaň 2:1 (0:1)

Branky: 57. Pepe, 90.+1 Di Natale - 12. Rengifo. Rozhodčí: Blom (Niz.). První zápas 2:2, postoupilo Udine.

Ajax Amsterodam - Fiorentina 1:1 (0:0)

Branky: 88. Leonardo - 61. Gilardino. Rozhodčí: Johannesson (Švéd.). První zápas 1:0, postoupil Ajax.

AC Milán - Werder Brémy 2:2 (2:0)

Branky: 26. Pirlo z pen., 33. Pato - 68. a 78. Pizarro. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). První zápas 1:1, postoupily Brémy.

Stuttgart - Zenit Petrohrad 1:2 (0:1)

Branky: 80. Gebhart - 43. Semšov, 86. Fajzulin. Rozhodčí: Collum (Skot.). První zápas 1:2, postoupil Zenit.

Galatasaray - Girondins Bordeaux 4:3 (2:1)

Branky: 43. a 65. Arda, 45. Kewell, 88. Sabri - 1. Bellion, 74. Cavenaghi, 76. Šammach. Rozhodčí: Thomson (Skot.). První zápas 0:0, postoupil Galatasaray.

Twente Enschede - Olympique Marseille 0:1 (0:1, 0:1), na pen. 6:7

Branka: 24. Ben Arfa. Rozhodčí: Jefet (Izr.), První zápas 1:0, postoupilo Marseille.

Wolfsburg - Paris St. Germain 1:3 (0:1)

Branky: 63. Hasebe - 38. z pen. a 73. Luyindula, 60. Rothen. Rozhodčí: Hriňák (SR). První zápas 0:2, postoupil PSG.

Valencia - Dynamo Kyjev 2:2 (1:1)

Branky: 45. Marchena, 54. Del Horno - 34. a 73. Kravec. Rozhodčí: Skomina (Slov.). První zápas 1:1, postoupilo Dynamo.