chelsea_liverpool__192x128_.jpg V čele tabulky zůstal Liverpool o bod před Chelsea, v jejímž dresu vychytal český gólman Petr Čech bez větší námahy druhé čisté konto za sebou.

Liverpool od začátku hráče Boltonu tlačil a v 26. minutě se díky Rierovi dostal do vedení. Dvě pohledné akce s gólovým zakončením předvedl v úvodu druhého poločasu, kdy se prosadil kanonýr Robbie Keane.

Ještě většímu debaklu Boltonu zabránil skvělými zákroky gólman Jääskeläinen. Liverpool zůstal v tomto kalendářním roce na domácí půdě neporažen.

Red Devils se na výhru ve Stoke City pořádně natrápili

Fotbalisté Chelsea si poradili s West Bromwichem 2:0. Český brankář Petr Čech si připsal téměř bez práce druhé čisté konto za sebou.

Carlos Tevéz se za přítomnosti Paula Scholese raduje z gólu. Domácího favorita dostal hned v třetí minutě do vedení Drogba a stálý tlak zužitkoval ještě před přestávkou chytrou střelou přes padajícího brankáře Lampard.

Na poslední dvacetiminutovku se v útoku West Bromwiche objevil také Roman Bednář, ale pevná obrana Chelsea mu gólovou šanci nepovolila.

Dlouho se naopak trápil favorizovaný Manchester United na hřišti nováčka ze Stoke. Úřadující šampioni působili po úspěšné misi v Japonsku, kde získali trofej z MS klubů, poněkud unaveně.

Zachránila je až druhá žlutá karta pro domácího obránce Wilkinsona v 72. minutě. Početní převahu zužitkovali svěřenci Alexe Fergusona o deset minut později, kdy po akci Garyho Nevillea a střele Berbatova dorazil míč do branky Tévez.

Aston Villa vyrovnala proti Arsenalu v nastaveném čase a uhájila před ním čtvrté místo

Důležitý souboj o čtvrté místo zajišťující účast v Lize mistrů skončil remízou Aston Villy se zraněními sužovaným Arsenalem.

Ten se sice pouze bránil, třikrát jej v prvním poločase zachránila branková konstrukce, přesto se z ojedinělého útoku dostal do vedení. Když po ukázkové akci Eboueho zvýšil na 2:0 Diaby, zdálo se, že už mu vítězství neunikne.

Barryho penalta a gól obránce Knighta v nastaveném čase ale rozhodly o dělbě bodů. Aston Villa neporazila doma Arsenal již deset let, alespoň však udržela čtvrtou příčku v tabulce.

Fotbalisté West Hamu dokázali odčinit poslední domácí prohru s Aston Villou, když čtyřmi góly zničili Portsmouth.

Rozhodující chvíle přišly v závěru prvního poločasu, kdy za stavu 1:1 neproměnil domácí Defoe penaltu. Po změně stran přišel trest v podobě tří gólů West Hamu.

Premier League - 19. kolo:  Liverpool - Bolton 3:0 (53. a 58. Keane, 26. Riera), Chelsea - West Bromwich 2:0 (3. Drogba, 45.+2 Lampard), Stoke - Manchester United 0:1 (83. Tévez), Aston Villa - Arsenal 2:2 (64. Barry z pen., 90.+1 Knight - 40. Denilson, 49. Diaby), Middlesbrough - Everton 0:1 (51. Cahill), Manchester City - Hull 5:1 (15. a 27. Caicedo, 28. a 36. Robinho, 82. Ireland - 80. Fagan), Tottenham - Fulham 0:0, Wigan - Newcastle 2:1 (29. Taylor, 73. Zaki z pen. - 88. Guthrie z pen.), Portsmouth - West Ham United 1:4 (8. Belhadž - 70. a 83. Bellamy, 20. Collison, 67. C. Cole), Sunderland - Blackburn 0:0.

1. Liverpool19 12 30:12 42
2. Chelsea19 12 38:7 41
3. Manchester Utd.17 10 28:10 35
4. Aston Villa 19 10 32:22 35