AC Milán se dál trápí, aspoň bod mu zajistil Balotelli

7. 12. 2013 19:55
AC Milán se trápí podobně, jako v Anglii Manchester United. Rossoneri jsou až na osmém místě.
Mario Balotelli z AC Milán střílí gól Livornu.
Mario Balotelli z AC Milán střílí gól Livornu. | Foto: Reuters

Milán - V Anglii se trápí Manchester United (čtěte ZDE), v Itálii zase AC Milán. Rossoneri ztratili v Serii A další body, když na hřišti Livorna pouze remizovali 2:2 a v tabulce zůstávají až na osmém místě.

Alespoň za bod mohou fanoušci legendárního velkoklubu děkovat Mariovi Balotellimu, který vstřelil obě branky. AC sice v minulém kole ukončilo sérii pěti zápasů bez vítězství, konec krize to ale zjevně neznamenalo.

Balotelli poslal favorita do vedení už v sedmé minutě, ovšem domácí ještě v poločase otočili po brankách Siligardiho a Paulinha. Bod hosté zachránili až v 83. minutě, kdy se SuperMario prosadil střelou z trestného kopu. Balotelli ještě v závěru trefil břevno.

Šanci bodově dostihnout druhé AS Řím nevyužila Neapol, která na domácím hřišti jen remizovala s Udine 3:3. Ze začátku to přitom na žádné komplikace nevypadalo. Neapol hrála dobře a svou převahu korunovala dvakrát v závěru první půle po dvou trefách Gorana Panděva.

Jenže v nastaveném čase první půle si dal vlastní gól stoper Fernández a po obrátce nastaly potíže. V 70. minutě hosté srovnali a i když Džemaili vzápětí upravil na 3:2, vítězný gól z toho nebyl. V 81. srovnal hostující středopolař Basta.

Italská fotbalová liga - 15. kolo:

Livorno - AC Milán 2:2(26. Siligardi, 58. Paulinho - 7. a 84. Balotelli), Neapol - Udine 3:3 (38. a 41. Panděv, 71. Dzemaili - 45.+1 vlastní Fernández, 70. Fernandes, 81. Basta).

1. Juventus Turín 15 13 1 1 31:10 40
2. AS Řím 14 10 4 0 27:4 34
3. Neapol 15 10 2 3 31:17 32
4. Inter Milán 14 7 6 1 31:14 27
5. Fiorentina 14 8 3 3 28:18 27
6. Hellas Verona 14 7 1 6 25:24 22
7. FC Janov 14 5 4 5 15:16 19
8. AC Milán 15 4 6 5 23:23 18