28. 4. 2008 19:10
1.FC Brno - FC Baník Ostrava 0:0
Ostravský Baník měl v Brně velkou podporu fanoušků
Ostravský Baník měl v Brně velkou podporu fanoušků | Foto: Ondřej Besperát

Brno - Fotbalisté Brna nevyužili víkendové zaváhání Teplic a v pondělní dohrávce 27. kola remizovali na svém hřišti s ostravským Baníkem 0:0.

Nerozhodný stav však nic neřeší ani pro hostující hráče, kteří jsou se šestačtyřiceti body stále na čtvrtém místě. Brno zůstává vinou horšího skóre páté.

Samotný zápas začal na zaplněném Králově Poli velmi útočně a oba celky brzy dokázaly, že se s pouhou remízou nehodlají spokojit. Na úvodní střelecký pokus ostravského Magery zareagoval podobně na druhé straně i brněnský Besta.

Vyhecovaný duel moravských rivalů se promítl i ve zvýšeném množství osobních soubojů. Po jednom z nich zůstal dlouho ležet na trávníku hostující Radim Řezník, kterého pak musel vystřídat David Bystroň.

Zřejmě nejblíže úspěchu byl v prvním dějství jeho spoluhráč Tomáš Mičola, ovšem ten svou střelu opřel jen do tyče Lejsalovy branky.

Ani brněnští však nechtěli zůstat ve svých šancích pozadu a po souboji Besty s gólmanem Vaškem usměrnil míč do opuštěné branky Střeštík. Radost mu však zkazil včasným zákrokem dobře postavený Neuwirth.

Obraz hry se následně nezměnil ani ve druhé půli. Přetlačovaná v níž chtěly oba celky strhnout vítězství na svou stranu si další drama naplánovala do jedenapadesáté minuty.

Aktivní Besta se totiž prodral až před Vaška a po zásahu ostravského gólmana se míč odrazil až na kopačky volného Marka Střeštíka. Ten však v čisté gólové šanci odkrytou branku z pěti metrů nepochopitelně překopl.

Více také: Most se dál propadá, Teplice prohrály v Budějovicích

Baník později hrozil zejména po Otepkových standarních situacích. Na jednu z nich si dobře naskočil David Bystroň, ale Lejsal jeho lehkou teč eliminoval reflexivním zákrokem.

A když se diváci nedočkali branky ani v závěrečném tlaku Brna, rozešly se oba týmy smírně 0:0.