Bayern věří ve finále. Odvety mu zatím vycházejí

maj
25. 4. 2008 11:05
Nevyužili jsme své příležitosti, řekl Ribéry

Mnichov - Fanoušci Bayernu Mnichov, kteří museli v této sezoně vzít zavděk Pohárem UEFA, zažívají další zklamání. Jejich klub na domácím hřišti potřetí za sebou nevyhrál a finále se mu vzdálilo.

Bavorský celek nejdříve nestačil na Anderlecht Brusel a potom dvakrát remizoval. Poprvé se španělským Getafe a naposledy v pátek, kdy nedokázal porazit Zenit Petrohrad. Oba zápasy skončily nerozhodně 1:1.

Dva předchozí soupeře dokázal zdolat v odvetě na jejich hřišti. Ze čtvrtfinále postoupil na poslední chvíli, když se kanonýr Toni trefil v závěrečné minutě prodloužení. Ale za týden to bude pro německý tým hodně složitý duel.

Ruský mistr, v jehož sestavě bude chybět Radek Šírl, prohrál doma v Poháru UEFA jediné utkání. Přesto je trenér Ottmar Hitzfeld optimistou a věří ve vysněný postup do manchesterského finále.

"Stále máme slušnou šanci, na hřištích soupeře stále střílíme jeden, dva góly. Navíc se nám vrátí do sestavy Toni," prohlásil po zápase kouč, jenž po sezoně v klubu skončí a převezme švýcarskou reprezentaci.

Ve čtvrtečním duelu padly dvě branky, o obě se postarali domácí hráči. Nejdříve nadvakrát proměnil penaltu Ribéry, ve druhé půli si však obránce Lucio dal nešťastný vlastní gól.

"Měli jsme hodně příležitostí, abychom přidali další branky. Jenže se nám nepodařilo zvýšit naše vedení na 2:0, což by byl dobrý výsledek. Pořád je ale o co hrát, nebojíme se žádného týmu ani na jeho hřišti," řekl francouzský záložník Ribéry.

Odveta totiž nebude snadná ani pro ruské mužstvo, které bude postrádat kromě Šírla další čtyři hráče.

"Opravdu ještě nevím, jak je nahradím a co s tím udělám. Ale jedno vím jistě, nezbývá nic jiného než hrát takto dalších devadesát minut," uvedl trenér Zenitu Dick Advocaat.