reklama

Beránek: Věřím, že to nebude dlouho trvat a Eden vyprodáme

Na výhru Slavie se přišlo podívat přes osm tisíc diváků. Miroslav Beránek doufá, že výkony Slavie stadion v Edenu brzy "vyprodají". Na výhru Slavie se přišlo podívat přes osm tisíc diváků. Miroslav Beránek doufá, že výkony Slavie stadion v Edenu brzy "vyprodají". autor: CPA Eduard Erben
Mistři, mistři! Tímto pokřikem uvítal novináře v press zoně po zápase mezi pražskou Slavií a Libercem jeden z nejznámějších fanoušků Slavie František Ringo Čech.

Praha - Mistři, mistři! Tímto pokřikem uvítal novináře v press zoně po zápase mezi pražskou Slavií a Libercem jeden z nejznámějších fanoušků Slavie František Ringo Čech.

Nebyl však sám, kdo zažíval po duelu 3. kola Synot ligy, který Slavia vyhrála 4:1, díky čemuž se po pěti letech bude minimálně celý týden vyhřívat v čele soutěže, euforii. Velká část návštěvníků nedělního zápasu si vedení v lize u stadionu užívala ještě dobrou hodinu po zápase.

Beránek: Výhra je až moc vysoká

Klub, jenž se na jaře zachránil v nejvyšší soutěži jen díky souhře ostatních výsledků, v létě už potřetí převzal trenér juniorských mistrů Evropy z roku 2002 Miroslav Beránek. A právě jeho jméno vyvolával kotel fandů Slavie dlouhé minuty po zápase.   

"Zápas jsme navýšili do vysokého vítězství, byť možná podle průběhu až moc vysokého. Jsem rád, že jsme produktivní a že hráči už na začátku vědí, že naše práce má smysl," poukázal Beránek po zápase na fakt, že v minulé sezoně nejméně skórující tým (24 gólů) nastřílel v úvodních třech kolech nového ročníku už devět branek. 

"Není ale vůbec podstatné, že jsme teď první. Tabulku jsem zatím neviděl, a určitě se na ní dívat na teletextu nebudu, z toho mě nemusíte podezírat. Po špatné první půli jsme chtěli vyhrát klidně jen 2:1, prostě jakýmkoliv rozdílem," krotil euforii 57letý trenér.

"Kluci chtěli vyhrát kvůli Latkovi"

Těšilo ho však, že předchozí výkony Slavie přivedly na stadion 8248 diváků, kteří, s výjimkou fandů Liberce, Beránkovi a jeho svěřencům dlouhé minuty po zápase vestoje aplaudovali.

"Byl jsem k fandům hodně blízko, viděl jsem emoce v tvářích fanoušků. Vítězné emoce jim chceme přinášet dál. Věřím, že to nebude dlouho trvat a Eden vyprodáme," věří Beránek.

Hned poté však přiznal, že jeho tým ještě čeká hodně práce. "S prvním poločasem jsem spokojený nebyl, protože jsme soupeři dali moc prostoru, nepracovali jsme jako tým a výsledkem byl vyrovnávací gól. O půli jsme si řekli, že to musíme urvat silou a charakterem."  

"Kluci chtěli vyhrát i kvůli Martinovi (Latkovi), který se v první půli zranil. Za to je musím pochválit, protože ve druhé půli už to jejich nasazení bylo o poznání vyšší. Důležitý byl gól na 2:1, pak jsme zpevnili střed hřiště a čekali jsme na své příležitosti a brejky a dva se nám povedly," dodal.

Slovák: Rozhodly naše fatální chyby

Naopak kouč Slovanu Samuel Slovák po zápase žehral na to, že jeho tým prohrál kvůli individuálním chybám, protože byl Slavii až na závěrečné minuty vyrovnaným soupeřem. 

"Zápas ovlivnil závěr, ve kterém jsme udělali fatální chyby. Byl to oboustranně dobrý zápas a ten výsledek je pro nás krutý. Na to, že jsme měli zápas v týdnu, bylo to i z naší strany dobré," poukázal na to, že Liberec hrál ve čtvrtek zápas Evropské Ligy s Astrou Giurgiu.

"Měli jsme na závěr prvního poločasu hodně ze hry, měli jsme příležitosti i ve druhé půli, škoda, že jsme nedali další gól. Na začátku sezony dostáváme poměrně laciné góly. To musíme změnit, abychom začali vyhrávat," doplnil Slovák, který naopak chválil hru soupeře.

"Slavia hrála přímočaře, takový svůj typický fotbal. Jde vidět, že jsou teď nahoře. My jsme se jim ale vyrovnali, o to víc mě mrzí, že domů jedeme s takovým výpraskem," přiznal 38letý kouč Slovanu.

Rajnoch: Měl bych ten závěr pohlídat

Popel na hlavu si sypal po zápase někdejší reprezentační stoper Jan Rajnoch, po jehož dvou velkých zaváhání Slavia zkompletovala zásluhou Milana Škody výhru 4:1.

"Před tím třetím gólem tam byl dlouhý balon, já to pouštěl a bohužel tam Škoda nějakým způsobem šel a uklidil to. Pak už byla další chyba v rozehrávce, přitom jednoduchá nahrávka. Jako nejzkušenější hráč bych to měl pohlídat, takže to jde za mnou," zpytoval svědomí Rajnoch.

"Vím, že jako nejzkušenější hráč bych to měl pohlídat. Výsledek je krutý, protože jsme ten zápas odmakali a po zbytečných chybách jsme nezvládli závěr a trošku jsme se psychicky rozložili," smutnil. 

"Bylo to docela fyzicky náročné utkání a v závěru se nám už motaly nohy. Ale měli bychom to zvládat alespoň dohrát se ctí, a ne takovým způsobem," dodal 32letý Rajnoch.

reklama