reklama

Brazílie pod vedením Dungy prvně padla, Neymar byl vyloučen

Strkanice v zápase Brazílie s Kolumbií, po níž byli vyloučeni Neymar a Bacca. Strkanice v zápase Brazílie s Kolumbií, po níž byli vyloučeni Neymar a Bacca. autor: Reuters
Brazilští fotbalisté po úvodní šťastné výhře nad Peru (2:1) prohráli ve druhém utkání na mistrovství Jižní Ameriky s Kolumbií 0:1.

Santiago de Chile - Brazilští fotbalisté po úvodní šťastné výhře nad Peru (2:1) prohráli ve druhém utkání na mistrovství Jižní Ameriky s Kolumbií 0:1. V Santiagu de Chile tím skončila neporazitelnost "kanárků" pod vedením trenéra Carlose Dungy, s nímž Brazilci vyhráli všech předchozích jedenáct zápasů. Naopak Kolumbie se výhry nad pětinásobnými mistry světa dočkala poprvé po 24 letech.

O triumfu svěřenců argentinského trenéra Josého Pekermana rozhodl na Estadio Monumental v Santiagu obránce Jeison Murillo gólem v 35. minutě.

Po skončení tvrdě vedeného utkání došlo ke strkanici, za niž rozhodčí ještě vyloučil hvězdného brazilského útočníka Neymara a na straně soupeře Carlose Baccu. Neymar už v samotném zápase dostal žlutou kartu, která by sama o sobě stačila k jeho nucené absenci v příštím utkání s Venezuelou.

Neúplnou tabulku skupiny C vede se třemi body právě Venezuela, jež se dnes utká s Peru. Tři body teď mají i Brazílie a Kolumbie. Ze tří skupin postoupí do play off vždy dva týmy a další dva ze třetích míst.

Copa América, fotbalové mistrovství Jižní Ameriky v Chile:

Skupina C:

Kolumbie - Brazílie 1:0 (1:0)

Branka: 35. Murillo. ČK: 90.+6 Neymar - 90.+6 Bacca.

Tabulka:

1. Venezuela 1 1 0 0 1:0 3
2. Brazílie 2 1 0 1 2:2 3
3. Kolumbie 2 1 0 1 1:1 3
4. Peru 1 0 0 1 1:2 0
reklama