reklama

Hra ještě není optimální, ví Lafata. Máme ještě čas chyby eliminovat, říká Stramaccioniho pravá ruka

David Lafata. David Lafata. autor: Milan Kammermayer
Sparta vyhrála i druhý přípravný zápas, oba shodně proti týmům z nižších soutěží. Střelec hned pěti branek z těchto inkriminovaných zápasů David Lafata ale přiznal, že výkony Letenských ještě zdaleka nejsou optimální.

Praha - Fotbalová Sparta výsledkově zvládla i druhý přípravný zápas před nadcházející sezonou. Poté, co svěřenci italského trenéra Andrey Stramaccioniho přejeli divizní Karlovy Vary, porazili v tréninkovém centru na Strahově i druholigové Táborsko 3:1. 

Hřebík s Rosickým viděli další výhru Sparty. Po divizi a druhé lize teď ale přijdou těžší soupeři Hřebík s Rosickým viděli další výhru Sparty. Po divizi a druhé lize teď ale přijdou těžší soupeři Prohlédněte zde

Do zápasu proti týmu z druhé nejvyšší soutěže už zasáhla také srbská posila Srdan Plavšič a fanoušky Sparty určitě potěšilo i to, že na další hrací ploše už s míčem trénoval Tomáš Rosický.

"Budeme ale Tomáše potřebovat hlavně v zápasech. Musím říct, ale že na kvalitě neztratil," řekl David Lafata, střelec dvou branek proti Táborsku. "Tomáš se připravuje velmi zodpovědně a jsme spokojení, jak se vyvíjí jeho cesta k návratu do zápasů. Mluvíme s ním každý den a on se cítí každý den lépe a lépe," dodal technický ředitel Sparty Leonidas Vokolos.

Historicky nejdražší hráč ligy Tal ben Chaim se k týmu připojil teprve v pondělí a italskému stratégovi nebyl proti Táborsku ještě k dispozici. "Je s námi teprve první den, tak s hodnocením ještě počkám," vyprávěl Lafata, který dosud ve dvou přátelských zápasech vstřelil pět branek. 

Herně to ještě není ono

Sparťané sice porazili Táborsko o dvě branky, ale hra třetího týmu uplynulého ligového ročníku zejména v útočné fázi vázla. Čehož si všímali i někteří fanoušci Sparty, kterých dorazilo na Strahov několik stovek. "Těch nedostatků v naší hře je ještě hodně, ale jsme na začátku přípravy, tak snad to stihneme dohnat," přiznal pětatřicetiletý útočník.

Sparta i Slavia zlákaly spoustu cizinců. Kolik jich smí v lize nasadit? Záleží, ze které jsou země Sparta i Slavia zlákaly spoustu cizinců. Kolik jich smí v lize nasadit? Záleží, ze které jsou země Čtěte zde

"V každém zápase se snažíme naší hře přidávat nové prvky. Obecně jak trenér, tak realizační tým je spokojený s nasazením a snahou hráčů. Je jasné, že v každém zápase se stávají chyby. My se zaměříme na to, abychom ty chyby eliminovali. Na druhou stranu šlo teprve o druhý přípravný zápas, takže to není nic vážného a máme ještě spoustu času," vysvětlil Vokolos.

Sparťané během zápasu po většinu času drželi míč, ale sráželi je nepřesnosti poblíž soupeřova pokutového území. Také jim stále chybí fotbalista, který by připravoval spoluhráčům vyložené příležitosti. "Ještě není čas na to, abychom přesně analyzovali, jaké chyby tým dělá. Každý tým dělá zvlášť v této fázi přípravy chyby. My jsme tady od toho, abychom pracovali na odstraňování těch chyb," pokračoval šestačtyřicetiletý Řek.

Zatímco se fotbalisté Táborska po konečném hvizdu vydali do kabiny, tak sparťané sundali dresy a začali běhat na další hrací ploše do kolečka. Po chvíli se věnovali ještě zhruba čtvrthodiny pozápasovému strečinku.

Všechny Vydrovy přestupy vydají téměř za 900 milionů. Podívejte se na největší české přestupy Všechny Vydrovy přestupy vydají téměř za 900 milionů. Podívejte se na největší české přestupy Prohlédněte zde
reklama