reklama

Hrošovský v Genku padl do zlaté pasti, Sparta ho ale nevykoupí. Stále cílí na Pavelku

Patrik Hrošovský ještě v dresu Plzně Patrik Hrošovský ještě v dresu Plzně autor: Reuters
Budoucnost Patrika Hrošovského v Genku je temná, spíše nulová. Trenér Hannes Wolf s ním už nepočítá, přestože za slovenského záložníka belgický klub loni v létě zaplatil více než 130 milionů korun.

Start sezony se Genku vydařil a kouč Wolf staví střed zálohy pouze na třech hráčích, Hrošovský tak během koronavirové pauzy zcela vypadl ze základu. Německý trenér údajně ve středu pole preferuje robustnější, silovější typy, než je subtilní technik původem z Prievidze.

Sýkora je pro Poznaň přestupem historie. Slavia za něj dostane téměř třicet milionů Sýkora je pro Poznaň přestupem historie. Slavia za něj dostane téměř třicet milionů Čtěte zde

Genk je připravený kývnout na přestupovou nabídku, která alespoň zčásti bude sanovat nevydařenou investici z loňského léta. O hostování podle belgických médií klub nechce ani slyšet: buď Hrošovský odejde na přestup, nebo v klubu zůstane, ale musí počítat s tím, že si moc nekopne.

Osmadvacetiletý fotbalista je tudíž k mání a zcela logicky jeho situaci registrují v nejmovitějších českých klubech. Návrat do Fortuna:Ligy, kde si Hrošovský udělal parádní jméno, by tedy smysl dával, překážkou je ale vysoké odstupné, které si Genk bude nárokovat.

Přestože je šikovný záložník jednou z ikon posledních plzeňských sezon, západočeský klub se na cestu horentních přestupů nepouští. Některá belgická média v týdnu spekulovala o zájmu Sparty a jméno Hrošovský sice na poradách sportovního úseku několikrát zaznělo, ale to bylo tak všechno. Trenérům Sparty by se trojnásobný ligový šampion v rudém dresu sice zamlouval, ale také Letnou odrazuje předpokládaná finanční náročnost přestupu.

Sportovní ředitel Tomáš Rosický má navíc vysněnou jinou posilu na post defenzivního záložníka: Davida Pavelku z Kasimpasy. "Pro Spartu je to stále priorita. Jenže jednání s Turky jsou náročná a zdlouhavá," říká zdroj z klubu s tím, že je ve hře i varianta, že by sparťanský odchovanec přišel až v zimním přestupním termínu.

Za Realem do Bruntálu. Kužela tížil oběd, Forejt nevařil. Ale Břidličná nelitovala Za Realem do Bruntálu. Kužela tížil oběd, Forejt nevařil. Ale Břidličná nelitovala Čtěte zde
reklama